Tomáš Kostka s AUDI DTM vyhrál na maďarském Hungaroringu

Tomáš Kostka s AUDI DTM vyhrál na maďarském HungaroringuAUDI v sobotu v Maďarsku na čele!

Hungaroring 19.4. 2007

Start Mezinárodního mistrovství ČR v závodech automobilů na okruzích nemohl pro Bohemia Racing Team dopadnout lépe. Na legendárním maďarském Hungaroringu stál po sobotním prvním závodě na nejvyšším stupni vítězů Tomáš Kostka, který na voze AUDI A4 DTM R12 suverénním stylem start – cíl vybojoval letošní první mistrovské body pro sebe i pro tým.

Všechno začalo už čtvrtečními volnými tréninky, v nichž se potvrdilo, že březnové testování na okruhu u Budapešti přineslo hmatatelné výsledky. V páteční oficiální kvalifikaci pak Kostka nenašel přemožitele a bezkonkurenčním časem 1:41,915 vybojoval pole position pro sobotní čtrnáctikolový sprint. Speciály z DTM projevují neuvěřitelnou vytrvalost. Druhé a třetí místo obsadily konkurenční mercedesy Charouze a Nimče s časy nad 1:45,7 a těsně za nimi skončil Milan Maděryč s druhým AUDI Bohemia Racing Teamu.

Velké drama se pak odehrálo těsně po sobotním startu. Kostka bezchybně vyrazil vpřed a zúročil start z čela roštu. Za ním se do první zatáčky posunul na roštu třetí Charouz. Mezi Maděryčem a Nimčem však bohužel došlo ke kontaktu a zatímco Kostka na čele ujížděl kolo za kolem a vytvářel si solidní náskok, Maděryč s poškozeným předkem vozu musel do boxů.

Kostka byl nakonec v cíli první a druhému Charouzovi nadělil víc, než minutu. Svou suverenitu pak potvrdil i v kvalifikaci pro nedělní druhý závod, když opět vybojoval první místo. Maděryč s opraveným a nově seřízeným vozem zopakoval čtvrté místo, ale oproti páteční kvalifikaci se zlepšil o celou sekundu! „Je to pro nás potvrzením skvěle připravené techniky a výborné volby jezdců. Milan měl opravdu smůlu, ale to k motorsportu taky patří. Tomáš Kostka je skvělým profesionálem a předvedl, že značka AUDI bude letos v okruhovém šampionátu mít veliké šance na nejvyšší příčky. Nyní už je čas připravit se co nejdokonaleji na nedělní druhý závod,“ uzavřel v boxech Hungaroringu úspěšnou sobotu manažer BRT Petr Najman.