Tomáš Mičánek na Lausitzringu zvýšil svůj náskok v Super Sports Porsche Cupu

Sedmé místo v absolutní klasifikaci a první ve své skupině vybojoval v pátém pokračování německého seriálu Super Sports Porsche Cup na okruhu Eurospeed Lausitzring osmnáctiletý brněnský jezdec Tomáš Mičánek. Tímto výsledkem zvýšil svůj náskok v průběžném pořadí. Druhý závod seriálu je na programu v neděli v 11:00 hodin.

V tréninku se Tomáš Mičánek obtížně vyrovnával s velkým vedrem. Zřejmě to byl také jeden z hlavních důvodů, proč se mu v kvalifikaci nedařilo podle představ. "Trénink byl špatný, obsadil až deváté místo z 36 startujících. Poprvé se ocitl v seriálu na startovním roštu až v páté řadě," uvedl šéf stáje a závodníkův otec Jiří Mičánek.

V samotném závodě Tomáš velmi dobře odstartoval, postupně se probojoval na šesté místo a v tvrdém souboji atakoval pátou příčku. "Dopustil se ale v rozhodujících chvílích zbytečných chyb a klesl až na osmé místo. Zatím střídá dobré okamžiky se slabšími. Přitom pět kol závodil ve vyrovnané partii s obhájcem prvenství Raffi Baderem," dodal Jiří Mičánek.

Vítězství v absolutní klasifikaci si odnesl David Jahn před Steffi Halmovou a třetí skončil Swen Dolenc. Ovšem v průběžné klasifikaci seriálu vede Tomáš Mičánek se ziskem 103 bodů, druhý Dolenc na něj ztrácí 18 bodů.