V poháru cestovních vozů v Mostě opět všem ujeli Milan Bezák a Dan Suchý

V poháru cestovních vozů v Mostě opět  všem  ujeli Milan Bezák a Dan Suchý

Milan Bezák si stejně, jako při prvním klání v Brně, počínal velmi suverénně. S vozem Porsche 911 GT3 dokázal podvakrát ukázat všem soupeřům záda. Nejvíce mu znepříjemnil obě jízdy Doc. Nielbock s Porsche GT2. V první jízdě mu vypovědělo službu auto a ve druhé jízdě ho převálcoval i s BMW M3 Dan Suchý, kterému se víkend povedl na jedničku, když po oba dny zvítězil ve své kategorii do 3500ccm3 a celkově mu patřilo druhé místo. Trochu mu pomohla i neúčast původně přihlášených vozů Pagani, Porsche a Ferrari, které nakonec do Mostu nedorazily. Dán Holden a Libanonec Chickhany se také omluvili.

Memoriál Zdeňka Vojtěcha doplnil v Mostě FIA Truck Racing Cup a předvedl divákům, že i cestovní vozy bez speciálů DTM umí nabídnout zajímavou podívanou.

V nejslabší kategorii vozů do 2000ccm3 měl v sobotu největší smůlu Bažata. Poškozenou převodovku sice opravil, ale cíle se nedočkal stejně. Vyhrál Šimon Kubišta s Alfou Romeo 156 S2000 z nově vzniklého týmu C´est la vie. Druhý dokončil závod Ostěševski a bronz si vyjezdil Tomáš Pekař s Peugeotem 306 Maxi. Neděle pak patřila Bažatovi se Škodou Octávia, před Ostaševskim a třetí místo ukořistil Barešovi.

Kategorii do 3000ccm3 vládnou stroje BMW 130i. První vítězství v Mostě patřilo domácímu Zajíčkovi, druhý byl Němec Milde a bronz si ze soboty odvezl Artur Ribko. Nejvíce však bavil diváky souboj Firla-Kotek. Rallyecrossový mistr Evropy si se Škodou Pick-Up počínal dobře, když třílitr porazil. Nedělní zlatý pohár putoval do sbírky opět Zajíčkovi a stupně vítězů zůstaly beze změny.

Ve znamení vozů BMW M3 se odehrávala kategorie do 3500ccm3. Marcel Kusín měl trochu smůlu v kvalifikaci, ale vynahradil si ji v závodech.Dojel dvakrát třetí. V sobotu zvítězil Dan Suchý, před Kačírkem a v neděli si to zopakovali. Se čtvrtým místem se potýkal Petr Válek, který o něj ale tvrdě bojoval s Matějem Kotrbou. Kotrba měl po oba dny smůlu, když ani jeden závod nedokončil.

Nejsilnějším vozům kraloval Milan Bezák s vozem Porsche 911 GT3 Cup. Oba dny patřily do režie právě tohoto slovenského jezdce, který byl s průběhem víkendu velmi spokojený. V sobotu mu nejvíce zatápěl Nielebock s Porsche GT2, ale závod nakonec nedokončil. Stříbrný věnec tak po zásluze převzal Švýcar Zumstein na Ex Sebah Porsche 996 GT3. Třetí dojel v sobotu Dutt s novým Porsche 997 Cup. V neděli dojel druhý Nielebock a na Dutta zbyl opět jen bronz. Dan Skalický po oba dny bojoval s novým BMW M3 E92. I přes počáteční problémy na startu dojel v sobotu celkově desátý, ale nedělní závod nedokončil.

Závody v Mostě měly dramatický průběh a uvidíme, jak se bude dařit jezdcům v Brně, kde se znovu memoriál Zd. Vojtěcha objeví ve společnosti vozů Grand Tourismo.