Vozy Saleen českého týmu v Silverstone začaly výborně !

Wendlinger se Sharpem vyhráli sobotní pre-kvalifikaci v Silverstone
2. května 2009, Silverstone, Velká Británie

Automobilový tým K plus K motorsport, který se první květnový víkend účastní v Silverstone prvních závodů seriálu FIA GT Championship v kategorii GT 1, má za sebou první trénink přímo na okruhu a také pre-kvalifikaci, což je závěrečný volný trénink před vlastní kvalifikací, jež určuje konečné pořadí vozů na startu závodu.

Dvojicím Karl Wenglinger - Ryan Sharp a Adam Lacko - Mario Dominguez se na trati dlouhé 5141 metrů dařilo. Ve vozech Saleen obsadili závodníci v pátečním odpoledním měřeném tréninku čtvrté respektive osmé místo. V sobotní ranní pre-kvalifikaci poté dvojice Wendlinger - Sharp vyhrála jak ve své kategorii, tak v absolutním pořadí. Druhý vůz s posádkou Lacko - Dominguez skončil sedmý. Závěrečná kvalifikace se jede v sobotu odpoledne a v přímém přenosu ji od 17.45 hodin vysílá stanice Sport 5.

"Na to, že jsme jeli první závod FIA GT1, považuji výsledky za nadějné. Hlavně výsledky pre-kvalifikace, kterou Wendlinger se Sharpem vyhráli s obrovským náskokem téměř čtyř desetin vteřiny před ostatními," konstatoval majitel stáje Karel Kubů a dodal: "Naše vozy mají dostatečnost rychlost. Teď nezbývá než držet palce, abychom bez úhony dojeli do cíle závodu."

Výsledky tréninku - kategorie GT1: 1. Hezemans/Kumpen (Corvette Z06) 1:45.914 min., 2. Ramos/Müller (Maserati MC 12) 1:46.029 min., 3. Bartels/Bertolini (Maserati MC 12) 1:46.058 min., 4. Wendlinger/Sharp (Saleen S7) 1:46.186 min., 5. Longin/Ruffier (Corvette Z06) 1:46.907 min., 6. Maassen/Moreau (Corvette Z06) 1:46.990 min., 7. Menten/Palttala (Corvette Z06) 1:47.008 min., 8. Lacko/Dominguez (Saleen S7) 1:47.508 min., 9. Orts/Monfardini (Saleen S7) 1:48.231 min.

Výsledky rekvalifikace - kategorie GT1: 1. Wendlinger/Sharp (Saleen S7) 1:43.592 min., 2. Hezemans/Kumpen (Corvette Z06) 1:43.991 min., 3. Ramos/Müller (Maserati MC 12) 1:44.145 min., 4. Menten/Palttala (Corvette Z06) 1:44.619 min., 5. Maassen/Moreau (Corvette Z06) 1:44.887 min., 6. Bartels/Bertolini (Maserati MC 12) 1:45.206 min., 7. Lacko/Dominguez (Saleen S7) 1:46.186 min., 8. Longin/Ruffier (Corvette Z06) 1:46.342 min., 9. Lemeret / Hines (Saleen S7 Twin Turbo) 1:46.586 min.