WSR : Jan Charouz odstartuje v Monaku z desáté řady

WSR - Jan Charouz odstartuje v Monaku z desáté řady

Netradiční formát kvalifikace, který se využívá pouze při monackém závodě Světové série Formule Renault 3.5, má na svědomí poněkud nelogické uspořádání startovního roštu. Jan Charouz vyrazí do nedělního závodu z desáté řady, ačkoliv před ním budou na startovním roštu stát jezdci, kteří byli v kvalifikaci pomalejší.

Pro sobotní kvalifikaci byli jezdci rozděleni do dvou skupin. Výsledky každé z kvalifikačních skupin určily pořadí na jedné straně startovního roštu. Jan Charouz byl zařazen do silnější a vyrovnanější skupiny, kde obsadil 10. místo. Do závodu tak jezdec týmu P1 Motorsport vyrazí ze 20. pozice, ačkoliv byl rychlejší než soupeři z druhé kvalifikační skupiny a například týmového kolegu Waltera Grubmüllera jun., který odstartuje ze 16. místa, porazil o více než šest desetin sekundy.

Jan Charouz, jezdec týmu P1 Motorsport: „Jsem zklamaný, protože nám kvalifikace nevyšla tak, jak bychom si představovali. Navíc systém kvalifikace v Monte Carlu je trochu nelogický, protože se jela ve dvou skupinách a výsledky každé ze skupin rozhodly o postavení na jedné straně startovního roštu. Kvůli tomu budu na startu stát za jezdci, kteří byli výrazně pomalejší. Na této městské trati se navíc špatně předjíždí, proto je zklamání veliké.“

Závod můžete v přímém přenosu sledovat v neděli 16. května od 11 hod na programu Eurosport.

12. řada MENDEZ Bruno LEAL Julian

Kompletní výsledky závodního víkendu Formule Renault 3.5 v Monte Carlu naleznete na adrese: