Závěrečný slunný závod Carbonia Cupu 2011 hostil mostecký autodrom

Carbonia Cup 2011 už zná své vítěze..

Závěrečný závod Carbonia Cupu 2011 hostil za překrásného počasí nedělního dne mostecký autodrom. Již předstartovní listina slibovala opravdu pestré startovní pole a prakticky zaručovala parádní podívanou. Už od sobotních přejímek se bylo tedy na co dívat, krásné auta a příjemná atmosféra v boxech která panovala jen navodila jezdce k natěšení se na nedělní den závodů.

K vidění byl nádherný a také velmi rychlý musle car Ford Mustang Shelby GT, spousta vozů BMW v rozličných specifikacích, několik KTM X-BOW, vozů Caterham, Porsche GT či dva krásné vozy Jaguar. Na okruhu se také objevily i stálice Carbonia Cupu – Lukáš Urban s exkluzivní Ultimou GTR, Pavel Machulda na Tomisu 99-04, Tomáš Rais s BMW, Tomáš Beneš s Alfou a Jan Semlbauer s Hondou, kteří bojovali mezi sebou v závodě o utržení posledních bodů do letošního celkového umístění sezóny.

Díky velkému zájmu se závodníci rozdělili do třech skupin, takže na trati bylo stále se na co dívat. Dopoledne se neslo v duchu volných tréninků a hledání optimálního nastavení, kdy každých 20minut se na okruhu střídala jiná skupina jezdců. Po polední pauze měla každá kategorie k dispozici 15 minutový kvalifikační trénink, který určil pořadí na startovním roštu hlavního závodu.

Samotný závod přinesl mnoho zajímavých soubojů kolo na kolo a předjížděcí manévry, které však pro některé piloty znamenaly výlety do místního kačírku a tím i konec nadějí na umístění. Součástí závodů byla také Carbonia FK Tuning Show, která závodům tvořila výbornou kulisu. Návštěvníků i diváků závodu byl hojný počet. Celkem vystavovalo přes 30 majitelů své upravené vozy, s nimiž se prezentovali v soutěži o nej tuning vůz srazu, kdy si někteří ke své spokojenosti odnesli i krásné poháry a ceny. Pro diváky i účastníky tedy připravili organizátoři velmi povedený doprovodný program.

Kromě zmíněné tuning show byl k vidění sprint mezi závodním vozem a motocyklem, stánek FK Automotive, erotická myčka, krásné hostesky, taneční vystoupení, ukázka bubenické a vlajkové show pod taktovkou skupiny Herold a další doprovodný program.