Baja Carpathia 2010 je minulostí. Našim se celkem dařilo

Baja Carpathia dospěla ke svému konci

Nedělní závod, který byl stejně jako sobotní podnik hodnocen samostatně a do českého mistrovství byl započítán s koeficientem 1, byl posledním dnem, kdy závodní posádky mohli předvést, jací bojovníci se v nich skrývají.

Byly připraveny 3 rychlostní zkoušky cca po 25 km v okolí měst Nozdrzec a Ullucz. Tratě, typu rallye, byly sice jednoduší a krátší, ale i tak to byla skvělá podívaná, neboť se zde prohánělo 25 závodních speciálu. Všechny tři dnešní erzety s přehledem vyhrál Zdeněk Pořízek s Markem Sýkorou v BMW X5, díky tomu se mu podařilo stáhnout Chytkům 1:17 dlouhý náskok cca o 40 sekund.

Viktor Chytka se Zdeňkem Ulehlou svému zkušenějšímu soupeři po celou dobu dýchali na záda a skončili vždy za němi – tedy 3krát na 2. místě. Zdeněk Sládek spolu s Pavlem Vaculíkem zvládli tyto rychlostky skvěle a umístili se na 7. místě.

I když Pořízek se Sýkorou dnes vyhráli všechny tři rychlostní zkoušky, pořád jim chybělo cca 40 sekund na to, aby překonali Chytku s Ulehlou. Dnešním absolutním vítězem se tedy stal Viktor Chytka - Zdeněk Ulehla se speciálem Hummer H3 Evo, druhý skončil Zdeněk Pořízek s Markem Sýkorou v BMW X5. Po předání cen došlo ještě k závěrečné technické kontrole, která byla pro Pořízka a jeho BMW X5 zlomová. Při této kontrole bylo zjištěno, že BMW má podle reglementů z roku 2009 nesprávný restriktor a byl diskvalifikován.

Nyní se celá záležitost bude řešit a po přezkoumání se rozhodne, zda posádce Pořízek – Sýkora bude uznáno druhé místo či ne. Třetí, respektive druhé místo, náleží polské posádce Kruszewicz Marcin - Darowicki Daniel, jedoucí v Bowleru. Obrovský úspěch zde zaznamenal nováček Zdeněk Sládek s Pavlem Vaculíkem v Mitsubishi Pajeru.

V kategorii diesel si vyjezdil zlatou příčku, absolutně si právem zasloužil čtvrté (třetí) místo. Určitý podíl na tomto vítězství měly i rady čtyřnásobného mistra ČR, mistra Maďarska a prvního vicemistra Evropy Mirka Zapletala.