Marek Rybníček na Jankovom Vršku skvěle : vybojoval premiérově absolutní vítězství !!!

Marek Rybníček na Jankovom Vršku  skvěle : vybojoval premiérově absolutní vítězství  !!!

Liqui Moly Komvet Racing Team sbíral vavříny na Jankovom Vršku - Marek Rybníček vybojoval poprvé absolutní vítězství

Jaromír Navrkal

Druhým závodem o tomto víkendu pokračoval seriál KW Berg-Trophy, vrchařského mistroství Střední Evropy. Tentokrát jezdci zavítali na Jankóv vršok do slovenských Bánovců nad Bebravou, kde na trati dlouhé 3700 metrů bojovalo 88 jezdců ze Slovenska, České republiky, Rakouska a Polska.

Skvělých výsledků opět dosáhli jezdci týmu Liqui Moly Komvet Racing. První absolutní vítězství získal v sobotním závodě Marek Rybníček na voze Mitsubishi Colt EVO 550, když porazil o 2,5 vteřiny formulového specialistu Aleše Mlejnka a s prototypem jedoucího Martina Šípka. „Trať mně náramně vyhovovala, poprvé jsem si splnil sen o absolutním vítězství a to se mně tady podařilo“ zářil štěstím a spokojeností po sobotním závodě Marek Rybníček, který ve druhé jízdě zajel rekordní čas dne1:58,705 min. V neděli uvedený čas ve druhé jízdě vylepšil na hodnotu 1:58,629 min., ale nestačilo to na lepší než třetí místo v absolutním pořadí.

„Do první jízdy jsem asi nedal správné pneumatiky a tam ztratil cenné vteřiny na soupeře. Nemohu však počítat s tím, že bych tyto jezdce porážel, ale přesto jsem nad míru spokojen“ konstatoval dvojnásobný vítěz skupiny E1 Marek Rybníček a dodal: „Na tomto úspěchu má lví podíl celý tým Komvet Racing včele s Davidem Komárkem, kteří odvedli perfektní práci při neskutečně rychlé stavbě nového motoru do mého vozu, který byl připraven na skvělé úrovni za což jim mnohokrát děkuji“.

Výborné časy zajížděl také David Komárek (Mitsubishi Lancer EVO X), který v sobotním závodě dojel na celkovém pátém místě, v neděli skončil o jedno místo hůře. „Jsem spokojen s tím, že moje desítka začíná fungovat podle mých představ a to hlavně co se týče podvozku.Byla zde vynikající atmosféra a také trať mně vyhovovala, bylo to prostě skvělé“ pochvaloval si své stále se zlepšující výkony David Komárek, který vyhrál dvakrát nabitou skupinu S.

Nezklamaly ani nové akvizice týmu Liqui Moly Komvet Racing. V sobotním závodě byl nejlepší Tomáš Bek z Hronova (Renault Clio Sport), který celkově skončil na třináctém místě, ve skupině E1 pátý a ve třídě do 2000 ccm pak byl druhý, nedělní závod bohužel nedokončil. Chrudimský jezdec Milan Boháč (Renault Clio Sport) byl absolutně dvakrát na čtrnáctém místě, ve třídě E1 do 2000 ccm stál dvakrát na stupních vítězů za sobotní třetí a nedělní druhé místo. Na stupně se dostal také Rostislav Pilař ze Slatiňan (Ford Escort RS 2000), když v neděli obsadil třetí místo ve stejné třídě jako Milan Boháč, v sobotu byl klasifikován na čtvrtém místě.

V celkovém pořadí si dojel pro 17. a 18. místo. V E1 do 1600 ccm byl dvakrát na čtvrtém místě Vojtěch Staněk (Peugeot 106) a v absolutním pořadí obsadil dvakrát dvaatřicátou příčku.

Dosavadní výsledky našich jezdců slibují skvělou podívanou při domácím závodě, jímž bude již o tomto víkendu, 9. a 10. května XXVIII. ročník Zámeckého vrchu MANN FILTER 2009, který se pojede v Náměšti nad Oslavou.

Celkové neoficiální pořadí po dvou odjetých závodech

Absolutní pořadí: 1. Martin Šípek (Lucchini P3-95M) 62 b., 2. Aleš Mlejnek (Formule Opel Lotus) 51 b., 3. Marek Rybníček 44 b., ...8. David Komárek 14 b.
Skupina S: 1. David Komárek 72 b., Skupina E 1: 1. Marek Rybníček 60 b., ...5. Milan Boháč 28 b., 9. Rostislav Pilař 13 b., 11. Tomáš Bek 8 b.

Třída S nad 2000 ccm: 1. David Komárek 72 b., Třída E1 nad 2000 ccm: 1. Marek Rybníček 60 b., Třída E1 do 2000 ccm: 2. Milan Boháč 57 b., 3. Rostislav Pilař 46 b., 7. Tomáš Bek 15 b..Třída E1 do 1600 ccm: 3. Vojtěch Staněk 44 b.