Vyhledávání

ME: V Portugalsku v Estrele Václav Janík s technickými problémy

ME: V Portugalsku v Estrele  Václav Janík s technickými problémy

Portugalská Estrela hostila o víkendu třetí podnik evropského mistrovství závodů automobilů do vrchu. Václav Janík, který zde poprvé startoval v loňském roce, měl před sebou těžký úkol, a to obhájit zlatou medaili, kterou právě zde v loni získal.

Na sobotu byly organizátory naplánovány dvě tréninkové jízdy a jedna jízda závodní. Bohužel již během prvního tréninku se na voze objevila závada zadního diferenciálu, která team potrápila již v rakouském Rechbergu. Do startu druhé tréninkové jízdy byl ale již vadný díl vyměněn za náhradní a po tréninku byl Nutrend racing na třetím místě ve skupině A.

V průběhu startu samotného závodu, ale nevydržel ani náhradní diferenciál a Václav Janík musel ze sobotní jízdy odstoupit. Do konečných výsledků se však počítaly z celkových tří jízd pouze dva nejlepší „závodní“ časy a po dohodě s ředitelem závodu byl Janíkovi umožněn start v neděli, kdy se jely zbylé dvě závodní jízdy.

V neděli dojel Vašek svou první závodní jízdu na třetím místě ve skupině a měl velkou šanci třetí místo získat. Pak ale zapršelo a Nutrend racing již vzniklou ztrátu, kdy se soupeřům počítaly dva časy odjeté doposud na suchu, nedokázal na mokru dohnat. Janík si tak z Portugalska odváží body za páté místo ve skupině A.

Příští víkend zavítá Nutrend racing do Ústí nad Orlicí, kde se pořádá další podnik Mistrovství České republiky. Na start se zde postaví Václav Janík s vozem BMW 320JSP ve skupině E1 a Lukáš Kresta ve skupině A s vozem BMW M3.PR

 

Fotogalerie

Václav Janík, jaro 2008, foto týmu

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu