Motocyklové pneumatiky AVON slaví již kulatých 100 let!

Motocyklové pneumatiky AVON slaví 100 let!

Za posledních 100 let se ve světě událo mnoho událostí. V motoristickém světě jich není o moc méně, ale těch přelomových je třeba si všímat.
Historie Avon Tyres začala již v roce 1885, kdy byla v anglickém městečku Melksham ve staré textilní továrně, založena továrna na výrobu pryže.
V roce 1911 začala továrna vyrábět i motocyklové pneumatiky. Pneumatiky Avon vyrábí širokou škálu produktů, včetně pneumatik pro sport, cestování a vyloženě závodní použití. Avon Tyres dnes disponuje certifikátem ISO9001, za inovaci v oblasti pneumatik a gumárenského průmyslu.

V průběhu let se značka Avon Tyres trvale usadila ve 13 různých motocyklových sportovních podnicích na úrovni Mistrovství Anglie a USA a převládá v mnoha dalších soutěžích. Na ostrovním závodě TT Isle Of Man již získala tituly ve všech kategoriích motocyklových i sajdkárových závodů. Za poslední století na pneumatikách Avon tyto závody jezdili a vyhrávali závodnící z celého světa. Mezi nimi byl i náš František Šťastný a ze světa Geoff Duke, John Surtees, Mike Hailwood, Barry Sheene, Mike Duff a mnoho dalších.

V poslední době nejlépe reprezentoval pneumatiky Avon 14 násobný vítěz sidecar TT Isle Of Man Dave Molyneux a specialista pro třídu Classic Fred Walmsley.

Avon Tyres má skutečně bohatou historii a své sportovní ambice potvrzuje i několika novými RACING MOTO pneumatikami, stejně tak i několika tří-směsovými modely pro rok 2011.
Celkem Avon v roce 2011 produkuje 205 rozměrů motocyklových pneumatik.