Ocenenění Mistrů i z řad několika našich jezdců v Budapešti v hotelu Hilton

V budapešťském hotelu Hilton zněla v sobotu nejčastěji česká hymna.

Čeští autocrossoví a rallycrossoví reprezentanti byli při slavnostním předávání cen hodnoceni jako absolutně nejúspěšnější. Českým borcům se podařilo v obou disciplínách obhájit vítězství v Poháru národů. Individuální titul Mistra Evropy obhájil Tom Kotek (rallycross) i Ladislav Hanák (autocross).

Úspěchy českých autocrossařů doplnil ještě Matyáš Zeman vítězstvím v Euraca Cupu (2. Tomáš Pospíšilík, 3. Marek Sekanina). V divizi 1 obsadil Václav Fejfar skvělé třetí místo. V divizi 3 do 4000ccm byl Petr Turek druhý a Petr Bartoš třetí. V šestnáctistovkách doplnil Hanáka na stupních vítězů stříbrný Ondřej Musil.

V rallycrossové D1A bral bronz Zdeněk Čermák. V divizi 2 si převzali svá ocenění vedle zlatého Kotka stříbrný Roman Častoral a bronzový Ondřej Smetana.