Pravý závodní adrenalin v Litomyšli nenechal přítomné závodníky dlouho v klidu

Druhý únorový víkend se v A-Kart areně Litomyšl sešli zástupci hned několika různých motoristických disciplín, aby poměřili své jezdecké umění. Pozvání od Václava Janíka, tak přijali závodníci rallye, okruháři, vrchaři, autokrosaři, motocykloví jezdci, zástupci Dakaru a závodníci historických vozidel.

Vzniklo tak sedm závodních týmů, které byly složeny z jezdců jednotlivé motoristické disciplíny, doplněné o jednoho novináře a partnera z řad sponzorů Setkání mistrů. Za tým RSAS-Okruhy tak startoval například Tomáš Kostka, Tomáš Mičánek, Michal Vorba, Robert Šenkýř, v týmu NUTREND-Vrchy se mimo jiných objevil Milan Svoboda, Jaroslav Krajčí, Otakar Krámský, Bohuslav Urban nebo Václav Janík, za tým MONROE-Autokros přijal pozvání například Vít Nosálek nebo Igor Vlasatý. Za tým STI TRADES-Motorkáři startovali mimo jiných Lukáš a Karel Peškovi nebo Michal Votroubek, v týmu PAS-Dakar pak například David Vršecký, Míla Janáček, Dušan Randýsek. V týmu CHATA BUŘOV-Rallye se mimo jiných
objevil Silvestr Mikulaštík, Pavel Valoušek nebo Miroslav Jakeš. A v týmu RESTARURACE U KOLJI-Veteráni startoval například Ondřej Mikov nebo bratři Martin, Pavel a Petr Vondrákovi.

Dobrá zábava a setkání se svými soupeři a kamarády ze závodních tratí - to byl ten hlavní úkol setkání, které vrcholilo čtyř a půlhodinovým motokárovým závodem týmů. Pravý závodní adrenalin však nenechal přítomné dlouho v klidu, a hned od startu šlo vidět, jak jsou jednotlivé týmy hladové po vítězství.

Po startu závodu museli nejstarší členové týmů oběhnout závodní trať po svých a až následně mohli vystartovat piloti na motokárách. Podmínkou také bylo povinné střídání po odjetých patnácti minutách závodu. I když šlo o čtyř a půlhodinový závod, tak byl průběh velice dramatický. Téměř před koncem celého závodu se svedl velký boj o třetí příčku, kdy se podařilo týmu MONROE-Autokros předjet doposud třetí tým NUREND-Vrchařů. Vítězi se pak zaslouženě stali jezdci týmu STI TRADES-Motorkáři, stříbrné skončilo družstvo RSAS-Okruhy.
Velkou smůlu měl bohužel tým CHATA BUŘOV-RALLYE, který dvakrát zradila technika a byl nucen nakonec ze závodu odstoupit. Páté místo získal tým PAS-Dakar.

Vítězný tým ujel celkem 598 kol ( 29 km), přičemž rekordní nejrychlejší kolo zajeli v 542. Kole, a to rychlostí 40,435 km/h, přestože zdejší dráha obsahuje hodně vracáků. Průměrná rychlost vítěze pak byla slušných 38, 480 km/h.

Záznam z celé akce bude odvysílán v úterý 15.února v pořadu Svět motoru na programu ČT4 Sport.
Reportáž z akce bude k vidění  v pořadu TV Motormix, ale až v prvním březnovém vysílání

Fotogalerie

Motokárové Setkání mistrů 2011 v Kart areně Litomyšl objektivem Tondy a Pavla Malých