Vyhledávání

Představujeme nominace do letošního ročníku PETROLawards 08

PETROLawards 08
Probíhá hlasování o nejlepší počin v oboru petrochemie, pohonné hmoty a čerpací stanice

Provoz, či servis čerpacích stanic, vývoj a výroba pohonných hmot, ale i publikační činnost a výzkumné projekty napříč tímto odvětvím jsou předmětem prestižní odborné soutěže PETROLawards. Vyhlášení výsledků druhého ročníku se opět uskuteční v rámci oborového setkání petrochemických profesionálů PETROLsummit 08, které proběhne v Kongresovém centru pražského hotelu Olympik 23. října.
S myšlenkou na pořádání stavovsky respektované, odborné soutěže PETROLawards přišla v loňském roce společnost PETROLmedia. Již při své premiéře soutěž vzbudila velký zájem mezi profesionály z oboru petrochemie, výroby a distribuce pohonných hmot a čerpacích stanic. Samotná nominace, či umístění v oborově uznávané soutěži, je kromě všeobecné prestiže pro zúčastněnou firmu významným propagačním argumentem.

Hlasování on line
V současné době je v plném proudu veřejné hlasování, které probíhá na oborovém serveru PETROL.cz. Zde je možno se detailně seznámit s jednotlivými počiny či přihlášenými uchazeči o udělení ceny Osobnost roku. Návštěvníci serveru kromě hlasování mohou i sledovat, jak se hlasování průběžně vyvíjí.

Pořadatelská komise do soutěže jako v minulém roce nominovala celkem 20 přihlášek ve čtyřech soutěžních kategoriích. V kategorii Produkty a technika, ve které je nominováno 11 produktů, jsou zahrnuty počiny z oblasti techniky těžby ropy, vybavení čerpacích stanic, výroby a vývoje pohonných hmot, včetně alternativních.

Kategorie Čerpací stanice se třemi nominacemi zahrnuje projekty z oblasti provozu, servisu a údržby, a také logistiky, marketingu, komunikace a designu čerpacích stanic.

V kategorii Odborná a publikační činnost jsou podány 3 nominace z oblasti vědecké a výzkumné napříč celým oborem petrochemie, náleží sem i odborné statě a články, přednáškové a vydavatelské projekty.

Nejvíce sledovanou a zároveň nejprestižnější kategorií je Osobnost roku se 3 nominacemi, do které bylo možno přihlásit osobnosti z řad odborné, ale i laické veřejnosti, které významně přispěly k rozvoji některé z oblastí oboru těžby či zpracování ropy, výroby pohonných hmot, provozu a služeb, ale i z oblasti ochrany životního prostředí.

Vyhlášení vítězů na PETROLsummit 08
Hlas svým favoritům pak mohou přidělit návštěvníci serveru PETROL.cz do 15 října. Přihlášky bude také hodnotit odborná komise, složená z významných a všeobecně respektovaných osobností oboru petrochemie a čerpacích stanic. Celkem může být uděleno až 7 cen: 3 za nejlepší počiny v příslušných oborech od odborné komise, 3 z veřejného on-line hlasování a jedna cena pro osobnost roku. Stejně jako v minulém roce i letos odborná porota ani hlasující na internetovém serveru Petrol.cz nebudou mít lehké rozhodování díky vysoké odborné, technické i ekonomické úrovni počinů. Nominace PETROLawards jsou přehlídkou kreativity, šikovnosti a vysoké odborné úrovně českých odborníků všech profesí.

Slavnostní vyhlášení vítězů PETROLawards se uskuteční ve čtvrtek 23. října v Kongresovém centru hotelu Olympik jako hlavní hřeb galavečera PETROLsummit 08.

Patronát a partneři PETROLsummit
Patronátu PETROLsummit 08 se ujal 1. místopředseda vlády ČR a ministr pro místní rozvoj, senátor Jiří Čunek.
Generálním partnerem PETROLsummit 08 je společnost OMV.
Partnery pořadatele jsou Česká asociace petrolejářského průmyslu a obchodu, Společenství čerpacích stanic ČR a Veletrhy Brno, tým pořadatelů mezinárodního veletrhu Autotec.

 

PETROLawards 08
Představujeme nominace do letošního ročníku prestižní oborové soutěže

Společnost PETROLmedia pořádá druhý ročník soutěže o významný počin v oboru ropy, petrochemie a čerpacích stanic v České republice. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže PETROLawards 08 je jedním z hlavních bodů společenského večera PETROLsummit 08 v kongresovém centru hotelu Olympik v Praze 23. října 2008. Nejprestižnější ocenění Osobnost roku předá jednomu ze tří kandidátů patron summitu, 1. místopředseda vlády a ministr pro místní rozvoj, senátor Jiří Čunek.

Nedlouho po rozeslání nominačních formulářů vložených do minulého čísla PETROLmagazínu dorazily první přihlášky. Soutěže se může zúčastnit kdokoliv, osoby či firmy, napříč celým oborem. Pravidla umožňují odborné veřejnosti nominovat do jednotlivých kategorií své favority, o kterých jsou přesvědčeni, že svou činností nebo jejichž výrobky a služby svojí úrovní významně přispěly k posunutí úrovně, urychlily rozvoj či upevnily obecnou vážnost petrolejářské branže, trhu pohonných hmot a čerpacích stanic.
I letos se bude soutěžit ve třech základních kategoriích: Produkty a technika, Čerpací stanice a Odborná a publikační činnost.

Jednoznačně nejprestižnějším oceněním v rámci PETROLawards je Osobnost roku, které předá vítěznému kandidátovi patron summitu, 1. místopředseda vlády a ministr pro místní rozvoj, senátor Jiří Čunek. Titul Osobnost roku je připraven pro všeobecně uznávaného odborníka, který svojí činností nebo počinem významně obohatil obor zpracování ropy, pohonných hmot a čerpacích stanic , přičemž rozsah jeho činnosti obvykle přesahuje rozsah předchozích kategorií. V loňském roce toto ocenění získal pan Ing. Václav Pražák z České rafinérské za odborné působení v oblasti kvality motorových paliv.

Stejně jako v minulém roce i letos odborná porota ani hlasující na internetovém serveru Petrol.cz nemají lehké rozhodování díky vysoké odborné, technické i ekonomické úrovni počinů. Nominace PETROLawards jsou přehlídkou kreativity, šikovnosti a vysoké odborné úrovně českých odborníků všech profesí. Oba ročníky PETROLawards jsou toho důkazem a zároveň dávají naději, že nebude nouze o dobré nápady ani do let budoucích.

Jednotlivé nominace jsou soustředěny v následujícím přehledu, aktuální stav veřejného hlasování a více informací k nominacím je k dispozici přímo na oborovém serveru PETROL.cz.

Produkty a technika
V této kategorii jsou nominovány technologická řešení pro těžbu ropy, rafinérie, míchárny olejů, technologie a logistické systémy pro dopravu a distribuci pohonných hmot a dalších produktů. Dále je v této kategorii zařazena technika a vybavení pro čerpací stanice, obor těžby ropy, vývoj a výroba pohonných hmot včetně alternativních maziv, aditiv a provozních kapalin.
Minulý rok byla v této kategorii oceněna odbornou veřejností společnost Česká rafinérská za znovuuvedení do provozu komory 11 v litvínovské rafinérii. Odborní porotci naopak vybrali mobilní laboratoř společnosti SGS ČR, která byla jako jeden z exponátů vystavena před konferenčním centrem.

Adast Systems: CombiBoy
Společnost Adamov – Systems představuje zcela ojedinělé řešení pro drobnou údržbu vozidel na čerpacích stanicích - kombinovaný kompresor s vysavačem, který má moderní design, kompaktní a robustní konstrukci, která zaručuje vysokou životnost při nízkých nárocích na údržbu. Je tvořen dvěma moduly.
CombiBoy A – hustič pneu, který obsahuje digitální ovladač, zabudovaný manometr a automatickou kontrolu tlaku. Druhý modul CombiBoy C – vysavač , který má zabudovaný mincovní automat, volitelnou dobu vysávání a otočné rameno.
Zařízení řady Boy splňují současné i budoucí nároky na snadnou instalaci, jednoduchou údržbu, ekonomický provoz a provozní spolehlivost ve standardních i extrémních klimatických podmínkách.

Adast Systems: Výdejní stojan na 100% biopaliva
Adamov – Systems představuje výdejní stojan V-line major oil a V-line minor oil pro výdej rostlinného a minerálního oleje, který má moderní design, kompaktní konstrukci, měřiče s integrovaným inteligentním magnetickým převodníkem. Obsahuje novou elektronickou řídící jednotku ADPx/T s jednočipovým mikrokontrolerem pro řízení všech funkcí výdejního stojanu a systém ATC (Automatic Temperature Compensation). Stojan má speciální výdejní pistole s elektrickou stopfunkcí, platební terminál pro akceptaci lokálních i bankovních karet a je vyroben z ušlechtilých materiálů s vysokou životností a nízkými náklady na údržbu.


Česká rafinérská: Jednotky selektivní hydrodesulfurace
Česká rafinérská představuje výstavbu jednotky selektivní hydrogenace krakových benzínů (SHDS)“, jejíž hodnota je 600 milionů Kč. Generálním dodavatelem byla společnost CBaI Lummus (dříve ABB Lummus Global).
Tato nová jednotka je součástí několikaletého programu na snižování obsahu síry a dalších ekologicky nežádoucích sloučenin v motorových palivech, který reflektuje požadavky národní, resp. evropské legislativy, a byl v České rafinérské nazván "Čistá paliva". Legislativním požadavkem je dosáhnout úrovně 10 ppm obsahu síry v celém objemu vyráběných motorových paliv do začátku roku 2009. Česká rafinérská proto realizovala v rámci výše uvedeného programu řadu investičních akcí v obou rafinériích. Jednotka selektivní dehydrogenace provádí hluboké odsíření krakového benzínu z těch destilačních řezů, které obsahují vysoce rezistentní sirné sloučeniny. Výstavba jednotky byla dokončena v listopadu 2007. Jednotka je postavena v licenci francouzské společnosti Axens.
Realizací programu Čistá paliva, který byl uvedením do provozu jednotky selektivní hydrogenace dokončen, může Česká rafinérská zásobovat český trh motorových paliv s předstihem jednoho roku produkty a to, jak automobilové benzíny, tak i motorovou naftu, s kvalitativně příznivějšími ekologickými vlastnostmi, zejména obsahu oxidů síry ve spalinách automobilů. Tato skutečnost se projeví zejména v městských aglomeracích s intenzivním provozem motorových vozidel a je reakcí rafinérského průmyslu na stoupající motorizaci.

Flexinvest: Nádrže řady Fuelmaster
Společnost Flexinvest aktivně působí na trhu a popularizuje nové technologie skladování pohonných hmot v plastových nádržích řady Fuelmaster.

GEMA Infos: Kombinované zobrazovače cen typu MDL
GEMA Infos vstupuje do soutěže s unikátním produktem, který je výsledkem vlastního vývoje přihlašovatele. Řešení je jediné svého druhu ve světě. Zajišťuje výbornou čitelnost zobrazovaného údaje za všech světelných podmínek při minimální spotřebě energie.
Nový systém zobrazování cen, který nese obchodní název MDL je kombinací principu tradičních elektromechanických zobrazovačů a svítivých diod LED. Využívá pozitivní vlastnosti obou systémů a přináší několik výhodných vlastností navíc:
• výborný kontrast za všech světelných podmínek
• téměř nulová spotřeba energie ve dne a minimální v noci
• bezúdržbový provoz, bez nutnosti výměny světelných zdrojů
Při denním světle jsou diody LED zhasnuty a čísla jsou zobrazována pomocí mechanických segmentů. Zobrazovače pracují stejným způsobem, jako standardní elektomechanické ukazatele. Přínosem v tomto režimu je to, že ukazatele jsou díky absenci osvětlovacích zářivek umístěny těsně za čelním krycím plexipanelem, čímž se výrazně zlepšuje pozorovací úhel a eliminují se stíny a odlesky.
Spotřeba energie pro zobrazovače je v denním režimu nulová. V nočním režimu svítí LED diody, umístěné v jedné řadě. Každé číslo obsahuje pouze 40 diod. Diody jsou napájeny minimálním proudem, což zajišťuje malou spotřebu a dlouhou životnost. Diody jsou spínány přímo od polohy segmentu bez další řídící elektroniky. Mohou být použity diody v barvě segmentu. Spotřeba jednoho znaku je pouze 1 W. Cenový modul dvoustranného čtyřproduktového totemu spotřebovává pro osvětlení tedy pouze cca 30 W proti 350 W klasického řešení. Čitelnost diodového znaku je v noci nesrovnatelně lepší, než u zářivkami nasvětlených segmentů.
V pološeru se uplatňují oba principy zobrazování. Tento režim je rovněž velmi vhodný při sněžení, mlze a dešti. Diodové zobrazovače jsou spínány současně se zapnutím nočního osvětlení totemu. Poloha každého segmentu je elektronicky kontrolována, při zjištění odchylky je spuštěn softwarový algoritmus pro řešení problému. Systém je vybaven standardní řídící elektronikou s ovládáním ze systému čerpací stanice nebo ručním dálkovým ovladačem s infračerveným nebo rádiovým přenosem.

HEKRA Opava: NANO nemrznoucí směs do ostřikovačů
Nemrznoucí směs do ostřikovačů na bázi NANO technologií s vůni je novým produktem z výrobkového portfolia společnosti HEKRA Opava. NANO technologie vytváří na povrchu skla souvislou vrstvu, která podporuje rychlé odtékání vody (RAIN OFF efekt).
Přínosy nemrznoucí směsi do ostřikovačů na bázi NANO technologií:
- samočisticí schopnost - voda se na povrchu ošetřeném NANO technologií odvaluje samospádem, nebo proudem vzduchu, přitom na sebe nabaluje částice špíny
- dlouhodobá ochrana
- prodloužení životnosti
- ochrana před korozí
- antibakteriální vlastnosti
- ochrana životního prostředí

Petrol Tech: Nadzemní nádrže
Společnost Petrol Tech představuje dodávky kvalitních provozních čerpacích stanic za rozumnou cenu při dodržení všech platných norem ČSN. Jedná se o ocelové plně dvouplášťové válcové nadzemní nádrže. Jde o léty ověřenou technologii skladování PHM. Nádrže jsou vyrobeny metodou skružování. U válcového provedení dochází k optimálnímu rozložení hydrostatického tlaku na plášť nádrže a tím i delší životnosti použitých materiálů. Nedochází k takové únavě, jako u nádrží jiných tvarů. Dlouhá životnost nádrží je navíc zaručena tloušťkou jednotlivých plášťů. Tento fakt si lze lehce ověřit například porovnáním váhy jednotlivých nádrží s konkurencí.

Unicode Systems: Tankautomat Card Manager
Unicode systems představuje novinku ve svém výrobním programu – Tankautomat Card Manager nové generace. Jedná se o nový výrobek, odbornou veřejností dlouho očekávaný interaktivní tankautomat pro akceptaci bankovních a fleet karet s aktivním dotykovým displejem v provedení profesionálního designu.

ČEPRO: Revitalizace skladovacích nádrží na ropné produkty
Revitalizace skladovacích nádrží na ropné produkty je v České republice technicky ojedinělá rekonstrukce původního vnitřního povrchu nádrží na ropné produkty, tvořeného svařenými ocelovými pláty a aplikace nového systému tvořeného dvouvrstvou výstelkou z kompozitních plastů na bázi epoxidů s nepřetržitým monitoringem těsnosti vnitřního pláště nádrží, který nepodléhá korozi a abrazivním vlivům a ve srovnání s použitím tradiční oceli vykazuje podstatně vyšší životnost (25 let ve světě ověřená praxí , 100 let teoreticky vypočtená) a bezúdržbový provoz včetně defektoskopických inspekcí.
Odpadá riziko povinnosti likvidace těchto nádrží, odstavených z provozu v druhé polovině osmdesátých resp. první polovině devadesátých let, jejíž finanční náročnost by představovala odhadovaný náklad cca 500 mil. Kč a dále vytvoření rezervy 3mld. Kč jednorázově a cca 100 mil Kč ročně v následujících letech na likvidaci ostatních podzemních nádrží.
Při srovnání s výstavbou nových skladových kapacit se jedná o finančně výhodné , technicky ja časově jedinečné řešení opětovného využití skladovací kapacity včetně prostoru a související infrastruktury, která byla dlouhá léta nevyužitá.

TATSUNO – BENČ Europe: Čerpací monoblok MVP-X
Společnost TATSUNO – BENČ Europe představuje světově první zmenšený a integrovaný čerpací monoblok pro kapalné ropné produkty.
Slučuje čerpací monoblok, elektromagnetický ventil, měřič a snímač impulzů do jednoho celku.
První vestavěný elektromagnetický ventil v průmyslu výroby výdejních stojanů, jehož všechny potřebné funkce jsou zmenšeny a integrovány.
V kombinaci s vysokovýkonným vířivým odlučovačem plynů a čidlem snímajícím tlak odlučovaných plynů je dodržena přesná funkce zařízení za všech okolností. (V souladu s doporučením OIML 117.) Čidlo zabudované v monobloku umožní připojení zařízení, kterým bude možné odhalit přisávání vzduchu z poškozeného sacího potrubí, které nemohlo být odhaleno u modelů vyráběných dříve.

MERO ČR: Velkoobjemové ocelové nádrže s ochranou jímkou
Nádrže H11 a H12 v areálu CTR Nelahozeves společnosti MERO ČR, a. s. slouží ke skladování ropy SSHR České republiky. Výstavba nádrží byla započata 1.července 2006. V dubnu 2008 byla dokončena nádrž H11 a v červenci 2008 byla dokončena nádrž H12.
Jedná se o největší ropnou nádrž s ochrannou jímkou na světě s kontinuálním únikovým systémem dvojitého vakuového dna a pontonovou plovoucí střechou s automatických systémem hašení a chlazení.

Nádrž je konstruována jako „nádrž v nádrži“ což znamená, že samotná nádrž má okolo sebe vystavěnou ochrannou jímku, která v případě porušení pláště nádrže zachytí všechnu unikající ropu. Nádrž má dvojité dno, z kterého je vysát vzduch a je zde vytvořeno vakuum, jehož hodnota je snímána a je převáděna do řídícího velínu CTR Nelahozeves.
Plášť nádrže tvoří devět lubů (tzn. devět řad na sebe navařovaných plechů), které jsou složeny z 243 plechů o rozměrech 2 200 – 2 850 x 9 840 mm. Tloušťka plechů se pohybuje v rozmezí 39 – 10 mm, přičemž ve spodu pláště jsou plechy nejsilnější.
Střecha nádrže je dvoupalubová, plovoucí (plave na médiu) o průměru 83 920 mm . Spodní paluba je tvořena z plechů o rozměrech 2 400 x 12 000 mm a o tloušťce 6 mm. Horní paluba je tvořena z plechů o tloušťce 2 400 x 12 000 mm a o tloušťce 5 mm. Celková váha střechy je 651 tun.
Těsnění plovoucí střechy je provedeno pomocí dvojitého těsnění primárního a sekundárního. Jednotlivé prvky těsnění jsou zhotoveny z nerezové oceli, žárově zinkované uhlíkové oceli a polyuretanové fólie vyztužené skelnými vlákny.
Nádrž je osazena třemi tryskami Jet – Mixérů pro případ míchání skladovaného média.
Plášť jímky tvoří osm lubů, které jsou složeny z 232 plechů o rozměrech 2 250 – 2 600 x 9 810 mm. Tloušťka plechů se pohybuje v rozmezí 33 – 12 mm, přičemž ve spodu pláště jsou plechy nejsilnější.
Hašení nádrže a jímky nádrže je plně automatické. Hasící pěna je dopravována na střechu nádrže a do prostoru jímky nádrže pomocí rozvodného potrubí a celkem dvaceti šesti kusy pěnotvorných soustav (12 kusů na nádrži, 14 kusů na jímce nádrže).
Čerpací stanice
V této kategorii je zařazen provoz, servis a údržba čerpacích stanic, prodej suchého zboží a služeb. Dále jsou to logistické distribuční systémy a služby, zásobování čerpacích stanic, marketing, merchandising, komunikace se zákazníky a především design, remodeling a rebranding čerpacích stanic.
V kategorii Čerpací stanice zvítězil v minulém roce projekt Euroklíč Evropského institutu pro udržitelný rozvoj a to jak ve veřejném hlasování, tak i při rozhodování odborné poroty.

ISA Praha: Benzina Plus
ISA Praha realizuje redesign sítě čerpacích stanic Benzina v České republice. Vytvořila design a vyrábí všechny reklamní prvky včetně montáže. Zajišťuje předělání více jak 160 čerpacích stanic na území ČR.

BENZINA: Promo akce DVD
Společnost BENZINA představuje revoluci v prodeji DVD. Jako první přišla s nápadem prodeje DVD zákazníkům za přijatelné ceny.
Hlavní myšlenkou kampaně bylo spojení české BENZINY s českými filmy. Po dobu dvou let mohli zákazníci na našich čerpacích stanicích Benzina získávat zajímavé tituly DVD za ještě zajímavější ceny. Jednalo se o jednu z nejúspěšnějších promo akcí pro zákazníky na našich čerpacích stanicích, ale i na českém trhu vůbec.
Akce odstartovala v roce 2006 s nabídkou českých filmových trháků jako Čtyři vraždy stačí, drahoušku, Anděl na horách, Sněženky a Machři či Limonádový Joe. Prezentace byla podpořena ústřední melodií z filmu Limonádový Joe. Filmy byly nabízeny na DVD nosiči v originálním balení a za několikanásobně nižší cenu než byly k dispozici v českých maloobchodech.
V květnu 2007 byla jako hlavní maskot pokračující kampaně použita večerníčková postava Maxipsa Fíka, pod jehož záštitou byl představen na čerpacích stanicích tak zvaný Fíkův Filmový Festival. Tehdy Benzina, jako první v historii, uvedla na trh DVD s druhou řadou příběhů o Maxipsovi Fíkovi. Propagace promo akce byla vtipně propojena s probíhajícím Filmovým Festivalem v Karlových Varech, kde Benzina stvrdila své partnerství s českým filmem.
Promo akce je nominována v soutěži PETROLawards 08 v kategorii Čerpací stanice.

Odborná a publikační činnost
Do této kategorie je zařezena vědecko – technická a publikační činnost napříč celým oborem ropy, petrochemie a čerpacích stanic. Dále sem patří přednášky, statě a články, vědecký vývoj a výzkum a poradenství. Můžeme sem také zaředit organizace a realizace oborově zaměřených akcí a přednášek a vydavatelskou činnost.
Minulý rok si cenu za odbornou a publikační činnost odnesli autoři publikace Nejistý plamen, Václav Cílek a Martin Kašík.

VÚHU: Výukový projekt „Chemie a životní prostředí“
Výzkumný ústav pro hnědé uhlí představuje výukový projekt Ekologického centra Most „Chemie a životní prostředí“, který je realizován od roku 2006 pro společnost UNIPETROL RPA. Jedním z jeho výstupů, je výukový CD-ROM pro ZŠ a SŠ.
Smyslem projektu je seznámit žáky a studenty s petrochemickou výrobou a jejím vlivem na životní prostředí (co můžeme v okolí chemičky vidět, slyšet a cítit) a s konkrétními sférami využití produktů petrochemického průmyslu včetně jejich pozitiv a negativ. Doplňkem CD-ROMu jsou nástěnné mapy do učeben chemie a dalším navazujícím výstupem dvouhodinový program, který bude díky velkému zájmu a podpoře společnosti UNIPETROL RPA probíhat i v nadcházejícím školním roce. Jelikož problematika soužití s blízkým rafinérsko-petrochemickým komplexem mnoho lidí zajímá, v červenci byl zahájen cyklus článků tématicky zaměřených na „chemický průmysl a životní prostředí“, resp. „chemii a životní prostředí“. Jedním z dalších témat bude např. flérování, které neodmyslitelně patří k provozu každé rafinérie a petrochemického provozu.

VÚHU: Zelený telefon Ekologického centra
Výzkumný ústav pro hnědé uhlí představuje projekt zpřístupňování informací o nestandardních událostech v rafinérsko – petrochemickém komplexech a průmyslových podnicích prostřednictvím bezplatné linky Ekologického centra Most a jeho detašovaného pracoviště v Kralupech nad Vltavou.
Dispečeři obou ekocenter mají k dispozici zprávy o nestandardních událostech přímo z podniků, online přístupu k datům z měřicích stanic čistoty ovzduší, v případě potřeby komunikují s dispečinky podniků. Jednou z výhod je i možnost vyslat na místo vlastní měřící laboratoř. Aktuální informace o dění v rafinérsko – petrochemickém komplexu jsou zveřejňovány také na internetových stránkách www.ecmost.cz a www.eckralupy.cz. Jedná se o aktivní způsob informování veřejnosti, který je nad rámec současné platné legislativy.

VŠCHT, České rafinérské, MERO ČR a ČAPPO: Internetový portál www.petroleum.cz
Tyto společnosti se podíleli na vytvoření interaktivního prostředí sdružujícího informace z oblasti těžby, zpracování a využití ropy a ropných produktů. Portál a jeho obsah je určen nejen školní mládeži a učitelům středních a základních škol, ale i studentům nechemických universit, motoristům, novinářům, odborným pracovníkům příbuzných i vzdálených oborů a všem, kdo mají zájem o rozšíření znalostí v tomto strategickém oboru. Interaktivní povaha portálu umožňuje nejen studovat či stahovat si jednotlivé texty, ale také klást otázky a nechat je zodpovědět předními odborníky z vysoké školy, z okruhu ČAPPO nebo předních výrobních a distribučních společností.

Osobnost roku
Do kategorie Osobnost roku jsou zařazeni osobnosti z řad odborníků i laické veřejnosti, které svou činností významně obohatily či přispěly k rozvoji některé z oblastí oboru těžby a zpracování ropy, výroby pohonných hmot a maziv, rozvoje, provozu a služeb čerpacích stanic a ochrany životního prostředí.
Nejprestižnějším oceněním Osobnost roku 2007 za bouřlivého potlesku byl odměněn pan Ing. Václav Pražák za odborné působení v oblasti kvality motorových paliv. Tuto cenu předal spolu s Ing. Tomášem Mikšovským, ředitelem pořádající firmy PETROLmedia, také čestný host a patron PETROLsummit 07 Ing. Pavel Suchánek, místopředseda rozpočtového výboru Parlamentu ČR a Doc. Ing. Milan Pospíšil, Csc. předseda odborné komise.

Václav Loula
Ing. Václav Loula je všeobecně pokládán za špičkového odborníka v oboru kvality a distribuce ropných produktů v České republice, neboť v tomto oboru působí od začátku své pracovní kariéry na podnikové úrovni, ve státní správě, tak v asociaci, dnes v Benzina, největším provozovateli čerpacích stanic v ČR. Zastává konzistentní, vysoce profesionální stanoviska, poskytuje expertní stanoviska pro státní orgány, vystupuje v mediích, spolupracuje s vysokými školami a reprezentuje obor navenek.
Ing. Václav Loula (narozen : 24. srpna 1949 ve Strakonicích je absolventem VŠCHT Praha a formou PGS absolvoval VŠE 1985-1987 (fakulta národohospodářská) Po maturitě vystudoval v letech 1967-1972 VŠCHT fakulta technologie paliv a katedra resp. obor ropa, petrochemie a kapalná paliva .
Svoji profesionální kariéru zahájil v n.p. Benzina v srpnu 1972. Byl také pracovníkem Státní zkušebny pro hodnocení ropných výrobků. Nejprve pracoval jako samostatný technik pro skladování pohonných hmot. Později jako vedoucí odboru řízení a kontroly jakosti. Věnoval se i činnosti obchodně technických služeb v oblasti pohonných látek a mazacích olejů a v letech 1980-1981 se stal zástupcem ředitele Výzkumného ústavu paliv a maziv.
V roce 1982 přešel na SPK později Federální ministerstvo hospodářství do tehdejší útvaru rafinérského průmyslu a rafinérských produktů, kde se věnoval problematice ropy, pohonných hmot a investičním projektů zpracování ropy, zejména krakovacím procesům, zavádění bezolovnatých benzinů v ČR a nová ropovodní trasa ropovodu IKL. Po roce 1992/3 se vrací do tehdejšího s.p. BENZINA a kde pracoval v letech 1993-2000 ve funkci obchodního ředitel po dobu 7 let. V této společnosti pokračuje i nyní na pozici ředitele pro jakost , a kde působí dosud.
Ing. Václav Loula působí v ČAPPO od jejího založení, kde se věnuje zejména problematice oblasti kvality rafinérských produktů, legislativním normám a prosazování iniciativ ČAPPO (např. bezsirná paliva, vlastní kontrolní systémy jakosti)
Z pozice vrcholového zástupce BENZINA a jako odborný tiskový mluvčí ČAPPO se věnuje osvětové a vzdělávací činnosti a to přednášením na odborných seminářích a workshopech, přispívání odbornými texty do denního i odborného tisku a vystupováním při besedách v rozhlase i v televizi. V krizových momentech je často dotazován zpravodajskými stanicemi na aktuální situaci v oboru a jako jeden z mála je ochoten a schopen fundovaně odpovídat, uvádí racionální argumenty a objektivně hodnotí situaci.
Významná byla jeho účast na kampani petrolejářských forem při vyřazení olovnatých benzínům, zavádění bezsirných motorových paliv a biopaliv atd. Ve své každodenní práci se věnuje otázkám spojeným s kvalitou produktů distribuovaných předním provozovatelem čerpacích stanic - společností BENZINA. Spolupracuje s Vysokou školou chemicko – technologickou v Praze a dalšími vzdělávacími institucemi. Poskytuje expertní stanoviska na orgány státní správy.
Václava Loulu nominovala společnost Česká rafinérská v kategorii osobnost roku PETROLawards 08.

Karel Janoušek
Ing. Karel Janoušek se výraznou měrou zasadil o prosazování společnosti Baest, a.s. na trhu výstavbou čerpacích stanic. Za 8 let působení se společnost Baest, a.s. podílela na výstavbě 1500 ČS v ČR a zahraničí . Je nositelem několika průmyslových vzorů pro nové technické řešení ČS.
Ing. Karel Janoušek působil od ukončení VŠ na různých pozicích středního a vyššího managementu. Prošel pozicemi vedoucího PZF a vedoucího odbytu a to nejdříve ve společnosti Stavební stroje Praha a následně Stavební stroje Benešov. V roce 1994 spolu s kolegy založil společnost BEST a podílel se na privatizaci společnosti Stavební stroje Benešov. V roce 2001 založil s kolegy společnost BAEST, kde vykonává funkci obchodního ředitele. Je členem TOP vedení společnosti.

Vladimír Dlouhý
Ing. Vladimír Dlouhý se vysokou měrou zasloužil o vybudování ropovodu IKL z německého Vohburgu do Nelahozevsi u Kralup. Jako tehdejší ministr průmyslu vlády ČSFR správně odhadoval budoucí potřeby státu a vývoj ve světě a z toho plynoucí nutnost realizace výstavby ropovodu spojujícího české rafinérie na západoevropským systémem TAL. Prosazení realizace projektu IKL věnoval Vladimír Dlouhý úsilí přesahující rámec povinností ministra.
Strategický význam ropovodu IKL pro energetickou (a politickou) nezávislost Česka teprve naplno až v současné době, kdy opakovaně a ve větším rozsahu byly přerušeny dodávky ropy ropovodem Družba z Ruska. Dá se navíc očekávat, že potenciální četnost výpadků i jejich rozsah proste v důsledku technického stavu velmi zastaralé Družby a popřípadě i nepříznivého vývoje politické situace.
Stavba ropovodu IKL se uskutečnila v rekordně krátké době v letech 1994 až 1996 a byla těsně propojena se stavbou Centrálního tankoviště ropy v Nelahozevsi. Provoz ropovodu IKL byl zahájen v březnu 1996. Ropovodem IKL se přepravuje kolem tří miliónů tun ropy ročně, což asi 30 procent jeho přepravní kapacity, plně pokrávající současné potřeby českých zpracovatelů.
Přepravní kapacita ropovodu je 10 mil. tun ropy a lehce přesahuje celkovou zpracovatelskou kapacitu českých rafinérií. Existence IKL umožňuje sestavení krizových scénářů pro případy úplného přerušení dodávek ropy z Ruska. Pokračující politická podpora může mít velký význam i v dalších jednáních o budoucnosti ropovodu IKL, který za určitých podmínek se může stát klíčovým pro dodávky ropy nejen do České republiky, ale i na Slovensko.
Vladimír Dlouhý je ekonom, bývalý ministr a místopředseda vlády. Po absolvování studia ekonomie na Vysoké škole ekonomické v Praze, působil jako pedagog na VŠE. V letech 1984 – 1989 se stal vědeckým pracovníkem, později zástupcem ředitele Prognostického ústavu ČSAV. V prosinci 1989 byl Občanským fórem nominován do Československé vlády. Ve vládách let 1990 - 1992 postupně zastával různé ministerské posty. V letech 1992 – 1997 byl (za ODA) ministrem průmyslu a obchodu ve vládách Václava Klause. Po roce 1997 odchází z politiky a působí jako prestižní ekonomický poradce, od roku 1999 přednáší na VŠE a Fakultě sociálních věd UK v Praze.


ZÁKAZNICKÝ SERVIS PETROLsummit 08
PRODUKCE:
Rain Studio
Dobročovická 4
100 00 Praha 10
Tel: +420 274 822 003
Fax.:+420 274 822 037
e-mail. info@rain.cz
www.rain.cz

POŘADATEL:
PETROLmedia, s.r.o. Na Dlouhém lánu 41, 160 00 Praha 6,
IČ 25586831, DIČ 006- 25586831
Tel:+420 224 305 350
Fax +420 224 305 335
e-mail: petrolsummit@petrolmedia.cz

INFORMAČNÍ SERVIS PETROLmedia
Společnost PETROLmedia je vydavatelem časopisu PETROLmagazín, provozuje oborový server PETROL.cz.
V rámci programu PETROLinfo poskytuje informační servis pro media z trhu s ropou, pohonnými hmotami a mazivy a z oboru petrochemie, distribuce motorových paliv a čerpacích stanic.
• Informace – aktuální analytické studie a články zpracované ve spolupráci s předními odborníky v oboru, poskytování dat s vývojem cen pohonných hmot a ropy
• Monitor kvality – odborné články a analýzy, pravidelné hodnocení vývoje kvality pohonných hmot prodávaných u čerpacích stanic ve spolupráci s akreditovanými laboratořemi SGS ČR a ÚPMAS.
• Spolupráce s medii – aktivní spolupráce s medii v roli odborného garanta: pomoc při jimi organizovaných akcích redakčních projektech, průzkumech, spotřebitelských testech, atd.)
• Poradenský servis – poskytování odborných konzultací pro media

 

PR

 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu