Skvělé 2. místo pro OFFROADSPORT.CZ na Italian Baja 2009 !!

Italian Baja – boj do posledního kilometru
Skvělé 2. místo pro OFFROADSPORT.CZ

Po prvním dnu jsme ztráceli na Borise Gadasina několik minut. Bylo nám jasné, že pokud neudělá nějakou zásadní chybu, nebudeme schopni ztrátu dohnat.
O to více jsme se soustředili na udržení druhé pozice. Tonnie začínal stupňovat úsilí nás dojet!  Mirek se nenechal rozhodit a maximálně soustředěnou jízdou bez jakýchkoli chyb nedával Tonniemu šanci.

Dramatická situace byla před poslední RZ. Náš náskok byl pouhá 1 min. 25 vt.!!! Bylo jasné, že poslední RZ nebude udržovací, ale opravdu stíhací!

Zajeli jsme náš nejlepší čas ze všech rychlostních zkoušek. V cíli jsme s napětím očekávali, až komisař napíše výsledný čas na tabuli. Tonnie byl sice rychlejší, ale jen o 30 vteřin! Takže 2. místo jsme udrželi s celkovým náskokem 55 vteřin na třetího T. van Deijne s Mitsubishi Pajero Evo MPR13 (o tři generace modernější auto než naše L200)

Závěrečný ceremoniál na nádherném historickém náměstí SAN VITO al Tagliamento jsme si užili. Italští pořadatelé šampaňským nešetřili a tak „ stříkací bitva“ na stupních vítězů chutnala skvěle a všechny vítězné posádky odjížděli v totálně promočených kombinézách.

Záznam průběhu rally sledujte V ÚTERÝ 24.3. na ČT4 Sport od 19.55 hod. !!!!!

Stříbrný Zapletal v Itálii potvrdil pozici ve světové špičce

V italském Pordenone proběhl další závod mezinárodního šampionátu FIA Bajas již 16. ročníkem BAJA Italia.
Trojnásobný mistr ČR cross-country Rallye Miroslav Zapletal na voze Mitsubishi L200 opět potvrdil svoji skvělou letošní formu.

Na náročném závodě s proměnlivou tratí od velmi rychlých a prašných úseků po hluboké brody řeky Tagliamento si Zapletal držel již od první rychlostní zkoušky 2. místo.
Největšími konkurenty ze 40. zúčastněných posádek byli Boris Gadasin (RUS) a Tonnie van Deijne (NL), který se poprvé představil s novým továrním vozem Mitsubishi Pajero Evo.

Gadasin rychle získal náskok několika minut a byl nepřekonatelný. O to větší boj se strhl o 2. a 3. místo.
„Van Deijne má o 3 generace lepší vůz, jeho Evo je asi nejlepší auto na světě“ komentuje vypjatý průběh závodu Zapletal. „Ale jeli jsme na hraně našich možností a bez chyb až do posledního kilometru, takže jsme si 2. místo nenechali vzít“

Miroslav Zapletal s navigátorem Tomášem Ouředníčkem vyhráli před holandskou posádkou o 55 vteřin a to po ujetí téměř 500 km měřených rychlostních zkoušek!

Po 3. místě na únorové Northern Forest Baja v Petrohradě si tak Zapletal připsal velmi cenné body a v průběžném pořadí mezinárodního šampionátu FIA mu patří 2. příčka!

Tým OFFROADSPORT.CZ má tradici od roku 2002. Jeho pilot Miroslav Zapletal začal s motoristickým sportem závoděním v motocyklovém Enduro. V roce 2001 poprvé zkusil soutěžní vůz, na který definitivně přesedlal o rok později. Je trojnásobným vítězem domácího seriálu v cross-country rallye a vicemistr stejného seriálu v Maďarsku. V mezinárodním seriálu FIA Bajas se v roce 2007 stal druhým vicemistrem. Ve stejném roce 2007 poprvé absolvoval Rallye Dakar, ve které skončil v hodnocení aut celkově 54. a 5. mezi nováčky. V loňské dakarské sérii závodů Central Europe a Pax Rally vybojoval 8. a 9. místo v nabité konkurenci včetně továrních vozů. Historický úspěch vybojoval tým Zapletal-Ouředníček na Rallye Dakar 2009: 7. místo celkově; 3. místo v kategorii T1.1 (benzin). Tým tak nečekaně porazil dva silné tovární týmy (Mitsubishi, BMW).