Vyhledávání

Univerzita PSA podepíše 23 partnerských smluv s prestižními vysokými školami a univerzitami

Univerzita PSA Peugeot Citroën iniciuje 23 partnerství s prestižními technickými a ekonomickými vysokými školami a univerzitami ve světě a posiluje svůj výzkum


Univerzita PSA Peugeot Citroën podepíše do roku 2012 celkem 23 partnerských smluv s prestižními technickými a ekonomickými vysokými školami a univerzitami. Dvě třetiny z nich budou vědeckého zaměření, třetina se bude věnovat obchodním, marketingovým a manažerským disciplínám. Všechny se zaměří na výzvy automobilového odvětví budoucnosti.

Univerzita PSA Peugeot Citroën hraje hlavní roli v otevírání se skupiny světu

Skupina PSA Peugeot Citroën chce zůstat předvojem z hlediska automobilových výrobků a služeb, a proto posiluje své vztahy s nejprestižnějšími technickými a ekonomickými vysokými školami a univerzitami v Evropě, Asii, Latinské Americe a Severní Americe.

Cílem této aktivní a průbojné politiky je zlepšit atraktivnost skupiny jakožto zaměstanvatele, přilákat největší talenty a zajistit, aby si skupina zachovala své vynikající schopnosti a dovednosti. Univerzita PSA Peugeot Citroën, která byla založena v roce 2010, hraje hlavní roli při transformaci PSA a je zárukou vysokých manažerských a technických dovedností po celém světě.

Za tímto účelem bylo v roce 2010 vytvořeno několik kateder, jejichž cílem je rozvíjet výuku a výzkum v oblastech, které jsou pro budoucnost automobilového odvětví klíčové: katedra „André Citroën, mechanické a multifyzikální modelování“ s pařížskou VŠ Ecole Polytechnique či katedra „PSA Peugeot Citroën, robotika a virtuální realita“ s VŠ Ecole des Mines ParisTech.

Tyto katedry fungující v úzké spolupráci s ředitelstvím výzkumu a vývoje se v brzké době rozšíří do Latinské Ameriky, Ruska a Číny, kde byla podepsána s univerzitou Tongji (Šanghaj) smlouva o smlouvě budoucí týkající se partnerství v oblasti rozhraní člověk/stroj.

Univerzita skupiny rovněž navázala řadu partnerství po celém světě, s cílem podporovat internacionalizaci a umožnit vědcům a inženýrům slupiny PSA Peugeot Citroën rozvíjet své vzdělání. Mezi tato partnerství patří například smlouva s Polytechnikou v Sao Paulu v Brazílii či s pařížskou Univerzitou Pierre et Marie Curie týkající se programu „Výkonný doktorát“. 




PR








Síť silných akademických partnerství pro zvládnutí velkých úkolů zítřka

Posílení vztahů s nejlepšími akademickými institucemi odráží odhodlanost skupiny reagovat na množství technologických, ekologických a společenských výzev, kterým bude v budoucnu čelit automobilový průmysl. Kromě iniciativ Univerzity PSA Peugeot Citroën oznámila vědecká divize skupiny v roce 2010 spuštění dvou programů:

- Síť OpenLabs, tedy smíšených výzkumných a vědeckých zařízení, v nichž spolupracují výzkumné týmy a sdílí se testovací zdroje skupiny a partnerských laboratoří. Mezi první smlouvy patří Automotive Motion Lab s Université de la Méditerranée a ústavem Institut de la Science et du Mouvement (ISM) v Marseille, dále OpenLab Electronics and Systems for Automotive v Bordeaux s laboratoří Laboratoire de l’Intégration du Matériau au Système (IMS)

- StelLab – Science Technologies Exploratory Lean Laboratory – zařízení podporující vědecká partnerství. Cílem StelLab je koordinovat OpenLabs a vytvářet síť mezioborového sdílení znalostí a dialogu mezi experty skupiny PSA Peugeot Citroën a vědci za účelem objevování a vývoje nových technologií a inovací zaměřených na automobily budoucnosti.

 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu