Václav Janík cíl na bratislavské Babě neviděl

Václav Janík cíl na  bratislavské Babě neviděl

Závodem Pezinská Baba, nedaleko Bratislavy, pokračoval o tomto víkendu seriál šampionátu Mistrovství Evropy a Mezinárodního Mistrovství ČR v závodech automobilů do vrchu. Na této, 5100 metrů dlouhé trati, měl team Nutrend racing zastoupení hned čtyřmi jezdci.

Ve skupině A startoval již tradičně Václav Janík s vozem Mitsubishi Lancer, David Grézl s vozem BMW M3 a Jan Kobrle také s vozem BMW M3. Ve skupině E1, která byla jezdci velmi silně zastoupena, odstartoval Karel Hubáček s vozem BMW E46.

Sobotní dvě tréninkové jízdy vycházely jezdcům podle představ. Václav Janík obsadil ve sk.A druhé místo, kdy na prvního, Alfreda Hilgera, ztrácel pouhé čtyři desetiny a disponoval stále dostatečnou rezervou. Ve stejné skupině zajel David Grézl sedmý nejlepší čas a Jan Kobrle dojel na celkovém devátém místě. Ve skupině E1, kde startovalo celkem 56 jezdců, si Karel Hubáček vyjel celkově devatenácté místo.

Po odjetí druhého sobotního tréninku ale začaly na Vaškově Mitsubishi problémy s motorem. Až v pozdních nočních hodinách mechanici zjistili, že potíže způsobil prasklý blok motoru, který bylo nutné vyměnit. Toto bohužel znamenalo, že pro Vaška Janíka byl závod ukončen.

Samotný nedělní závod byl ve znamení velmi proměnlivého počasí. Právě déšť způsobil hned v první závodní jízdě smyk Davida Grézla, který se svým BMW havaroval a závod nedokončil. Karela Hubáčka, který s vozem BMW E46 stále sbírá cenné zkušenosti, bohužel zradila již během první závodní jízdy technika a díky ztrátě výkonu motoru dojel na celkovém 31.místě skupiny E1. Do druhé závodní jízdy již nenastoupil. Jan Kobrle dokončil nedělní závod na desátém místě skupiny A.

Evropský šampionát závodů automobilů do vrchu pokračuje již o tomto víkendu ve slovinské Illirské Bistrici. Firma Komvet racing, která s našim teamem úzce spolupracuje, již od neděle usilovně pracuje na opravě Janíkova Mitsubishi, tak aby vůz byl připraven ke startu.