Vyhledávání

Zatím osmého Martina Prokopa čeká o víkendu Turecká rallye.

Zatím osmého Martina Prokopa čeká o víkendu Turecká rallye.

Svůj čtvrtý letošní start v letošním seriálu MS produkčních vozů, si na Turecké rallye odbude Martin Prokop s Janem Tománkem. Ti si v celkovém hodnocení drží prozatím osmou příčku a v Turecku se představí po dvouleté odmlce.

Turecká rallye, která byla poprvé zařazená do kalendáře mistrovství světa teprve v roce 2003, je po Řecku další šotolinovou soutěží v řadě. Osmý podnik šampionátu se jede v horách na jihozápadě země a své centrum má ve středomořském resortu Kemer.

„Půjde o velmi těžkou soutěž, na které budeme poznávat tratě a přizpůsobovat se novým podmínkám. Když jsme zde jeli naposledy, byl závod s ohledem na silné bouřky hodně blátivý. Od Turecka si slibuji, že podloží by mohlo být, na rozdíl od poslední soutěže, kde jsme startovali před necelými dvěma týdny, spíše měkčí,“ přibližuje místní podmínky pilot jediné české posádky na startu.

Jipocar Racing Team musí před závody oželet původně zvažovaný test nových tlumičů, který byl organizátory odvolán pro malý zájem ostatních účastníků: „Otestujeme je až na shakedownu, na což máme jen pár průjezdů.

V případě, že si nebudeme jistí, zda by mohly být přínosem, použijeme raději stávající evoluci a tuto novou nasadíme až na Zélandu. Pevně věřím, že tato změna by mohla auto ještě více zrychlit,“ komentuje jihlavský pilot změnu oproti původním úvahám.

„Jedeme tam veskrze s pozitivními myšlenkami, ale máme hodně práce na autě, protože se nám nepodařilo úplně odhalit příčiny problémů z Řecka. Doufáme, že se nám závody podaří a vylepšíme si jak bodové konto, tak i sebevědomí,“ věří Martin.

Soutěž startuje úvodní 2,6 km dlouhou rychlostní zkouškou Akdeniz University 1 ve čtvrtek 12.6. v 18:05 SEČ.

Průběžné pořadí PWRC (po 3 odjetých závodech)

1.Andreas Aigner 20b

2.Jari Ketomaa 14b

3.Juho Hänninen 12b

4.Bernardo Sousa 10b

5.Fumio Nutahara 10b

6.Armindo Araújo 8b

7.Sebastian Beltran 8b

8.Martin Prokop 7bJipocar Racing

www.martinprokop.com  

 

Fotogalerie

Martin Prokop - Rallye Acropolis 2008, foto týmu Petr Lusk

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu