Zlatá řidítka 2006 má Lukáš Pešek

Zatímco  automobiloví závodníci získávají ocenění v anketě Zlatý volant již  mnoho let, konkrétně třicet,  motocykloví závodníci museli na podobnou anketu čekat  až do letošního roku.

Podobně jako u Zlatého volantu je pořadatelem ankety agentura SportPress ve spolupráci s Klubem motoristických novinářů a slavnostní vyhlášení výsledků 1. ročníku Zlatých řídítek proběhlo společně se Zlatým volantem.

Premiérovým vítězem se pak po sečtení hlasů tří desítek motoristických novinářů a zástupců Federace motocyklového sportu stal po zásluze stálý jezdec MS silničních motocyklů Lukáš Pešek.

Vloni obsadil v celkovém pořadí třídy 125 ccm slušné 6. místo a ve třech Velkých cenách se prosadil až na stupně vítězů. Ve Španělsku byl druhý a v Itálii a v Německu pak třetí, což je  úspěch pro Česko po 35 letech  čekání.  ( !!)

Další místa  obsadili zástupci  hned několika  různých  disciplín - kromě silnice i  endura, freestyle a motokrosu.

Výsledky 1. ročníku ankety Zlatá řídítka 2006:

1. Lukáš Pešek (silniční motocykly) 256 bodů, 2. Roman Michalík (enduro) 108 bodů, 3. Libor Podmol (freestyle) 71 bodů, 4. Jakub Smrž (silniční motocykly) 65 bodů, 5. Vítězslav Kuklík (enduro) 50 bodů, 6. Martin Žerava (motokros) 39 bodů.