Barumka 2010: Václav Pech na zmoklých erzetách na Zlínsku dokonce šestý

Václav Pech jun. na zmoklé Barum rallye šestý
Tisková informace Václava Pecha jun., Plzeň, 30.8.2010

Posádka EuroOil teamu Václav Pech jun. navigovaný Petrem Uhlem o uplynulém víkendu absolvovala nejnáročnější soutěž roku 2010 Barum Czech Rally Zlín, které byla zařazena do kalendáře Mistrovství Evropy, Mezinárodního mistrovství České republiky v Rally, ale také jako soutěž kalendáře IRC- Intercontinental Rally Challenge, což do Zlína přivedlo nebývalou konkurenci špičkových světových jezdců a rekordních 27 vozů S 2000. Posádka modrožlutého Mitsubishi startovala do soutěže se startovním číslem tři a úvod rally se jí velmi povedl.

„Už od začátku nás hodně trápilo počasí a rozhodující byla správná volba pneumatik. V první sekci jsme získali náskok na naše soupeře. Nepředvídatelné místní srážky nás potrápily při volbě pneumatik a my začali trochu ztrácet ze svého náskoku. Ze servisu jsme odjížděli na suchých pneumatikách a jakmile jsme přijeli na start rychlostní zkoušky, začalo pršet,“ vysvětluje Václav Pech jun., kterému po první etapě patřila šestá příčka v absolutní klasifikaci, a byli s Petrem Uhlem současně nejrychlejší posádkou Českého mistrovství.

Ani druhá etapa Barum Rally nepřinesla, co se počasí týče, nic nového a soutěžní posádky i statisíce fanoušků zkrápěl vydatný déšť střídaný se sluníčkem. „Stejně jako v sobotu jsme museli jet stále naprosto ,,na hraně“. Na trati bylo vytaháno obrovské množství bláta, a už tak těžká a zákeřná trať se stala doslova nevyzpytatelnou. Zažili jsme si několik horkých chvilek, ta nejhorší byla na prvním průjezdu rychlostkou Pindula kde jsme byli rychlejší v jedné ze zatáček a museli naše auto pustit rovně na pastvinu. Prorazili jsme pneumatiku a poškodili zavěšení, takže jsem se bál, jestli se nám podaří dojet do servisu. To se povedlo, naši mechanici odvedli skvělou práci, vše opravili ve dvacetiminutovém servisu a my mohli pokračovat dál. V závěru závodu jsme se hlavně soustředili na udržení naší pozice,“ popisuje Václav Pech jun. nejhorší okamžiky soutěže.

Václav Pech jun. s Petrem Uhlem dokončili Barumku na šestém místě celkově a na druhém v hodnocení mistrovství ČR. Potvrdili tak rovněž druhé místo v hodnocení Mezinárodního mistrovství České republiky v rally, což znamená, že o titulu mistra republiky se bude opět rozhodovat až v poslední soutěži roku, mezi ním a Valouškem s tovární Fábii S2000 na Rally Příbram. „V cíli jsme byli šťastní, že jsme soutěž dokončili a nezařadili se mezi mnoho odpadlých. V takto skvělé evropské konkurenci jsme s výsledkem mezi vozy S2000 nakonec spokojení. I proto naše auto bylo mezinárodními technickými komisaři podrobeno hodně důkladné kontrole v cíli rally. Sám jsem se divil, co všechno lze na autě za 2 hodiny kontrolovat a měřit. Vše ale samozřejmě proběhlo v pořádku. Potom už jenom zbývalo vyzvednout na Olomoucké čerpací stanici EuroOil maketu našeho ,,závoďáku“,která tam zůstala po autogramiádě a v pondělí nad ránem se vrátit domů,“ líčí unavený, ale spokojený Václav Pech jun.

Další soutěží pro EuroOil team bude 24.-25. září Rally Příbram, která v posledních čtyřech letech nepoznala jiného vítěze než posádku Pech-Uhel.