Vyhledávání

Dakar odstartoval velmi opatrně

Dakar odstartoval velmi opatrně

Pisco/Židovice – Slavný Dakar odstartoval a do něj i trojice kamionů severočeského konstruktérského týmu MKR Technology. Všechny židovické renaulty, které vedou holandští piloti van den Brink, van Kasteren a Huzink, po opatrné úvodní jízdě přijely s minimální ztrátou kousek za první desítkou.

„Úvod nechtěl nikdo přepálit a udělat zbytečnou chybu. Přece jen jsou před námi takřka dva těžké týdny, takže si piloti chtěli pro začátek vše pořádně osahat a vyzkoušet. Etapu, která se hned jela zvelké části vpísečných dunách, si ale podle všeho všichni užili,“ usmál se Mario Kress, hlavní konstruktér dakarských kamionů Renault Trucks.

Hned na úvod zazářil vítěz předchozích dvou dakarských ročníků Rus Eduard Nikolajev se svým kamazem. Toho ale pronásledovala hned tři iveka s Holanďanem van Genugtenem, Argentincem Villagrou a někdejším šampionem de Rooyem. To tři holandští piloti severočeských kamionů dojeli tentokrát za elitní desítkou. Martinu van den Brinkovi patří třináctá pozice, Gertu Huzinkovi patnáctá a hned za ním byl Janus van Kasteren. „Posádka sMartinem udělala drobnou navigátorskou chybu, kvůli které ztratila asi devět minut, naopak Gert musel trochu zpomalit po té, co ho předjel kamaz, který mu pak prášil do výhledu. Prakticky o nic nejde, protože jsme na začátku a ztráty jsou opravdu zanedbatelné,“ podotkl Mario Kress.

První etapa zLimy do Pisca patřila k těm nejkratším letošního 41. ročníku dakarské rallye. Posádky sice poznaly nástrahy prvních dun, ale na programu měly celkem jen tři sta třicet kilometrů, přičemž měřená speciála měla slabých devadesát. Ve druhém dnu to už bude náročnější. Etapa zPisca do San Juan de Marcona má vsoučtu přes pět set padesát kilometrů, když rychlostní prověrka měří tři sta čtyřicet.

Výsledky - 1. etapa – Lima – Pisco (331/84 km):

1. Nikolaev (Rus) Kamaz 1:09:05

2. van Genugten (Ned) Iveco +0:18

3. Villagra (Arg) Iveco +0:53

4. de Rooy (Ned) Iveco +1:44

5. Sotnikov (Rus) Kamaz +3:33

13. van den Brink (Ned) Renault Trucks +10:26

15. Huzink (Ned) Renault Trucks +12:15

16. van Kasteren (Ned) Renault Trucks +12:42

 

Fotogalerie

Další fotografie 1 2 3 4

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu