Vyhledávání

Ve 4. etapě dojely oba kamiony v top ten

Ve 4. etapě dojely oba kamiony v top ten

Tacna/Židovice – Do elitní desítky se ve 4. etapě rallye Dakar probojovaly oba severočeské renaulty zdílny MKR Technology. Posádky si tak připravily pevnější půdu pod nohama při náročné maratonské části, kdy se každý musí bez podpory mechanického týmu spolehnout jen sám na sebe. Skvělé umístění znamenalo i celkový posun.

„Všichni máme hroznou radost. Kluci jedou perfektně, nedělají chyby a snaží se jít tomu štěstíčku naproti. Je strašně důležité zachovat si vextrémních podmínkách chladnou hlavu. Máme za sebou druhou nejdelší speciálu letošního ročníku a před námi je rovnou ta nejdelší, takže je moc fajn, že auta dojela do cíle bez jakýchkoli větších šrámů. Už brzy bude trochu prostoru na odpočinek,“ shrnul aktuální dění vJižní Americe židovický konstruktér Mario Kress.

Posádky si se startem maratonské části musely během čtvrtého závodního dne poradit strasou zArequipy do Tacna dlouhé 664 kilometrů, na které bylo lehce přes čtyři sta kilometrů měřených. Vetapě zajel holandský pilot Janus van Kasteren krotící Kressův Renault na skvělém sedmém místě a dvě pozice za ním o necelých deset minut později cílovou pásku protnul Gert Huzink. Etapa nejlépe sedla Rusovi Andreyi Karginovi, na kterého útočil mladý český pilot Martin Macík, jenž dojel stříbrný se ztrátou půl druhé minuty.

Skvělé výsledky znamenaly také posun vprůběžném hodnocení soutěže. Závod stále vede skamazem Eduard Nikolajev. Macík poskočil na bramborovou pozici, van Kasteren na osmou a Huzink na dvanáctou.

Posádky se nyní musí spolehnout kvůli maratonské části jen samy na sebe. Pátý den přitom na řadu přichází se svými pěti sty sedmnácti kilometry nejdelší měřená speciála letošního ročníku. Vsoučtu na trase z Tacna do Arequipy budou muset posádky ujet přes sedm set kilometrů, po kterých bude vbivaku vArequipě následovat vsobotu den volna. Pak se 41. ročník nejprestižnější dálkové soutěže světa přesune do své druhé poloviny.

Výsledky – 4. etapa – Arequipa – Tacna (664/405 km):

1. Karginov (Rus) Kamaz 4:09:49

2. Macík (Cze) Liaz +1:29

3. Mardeev (Rus) Kamaz +12:47

4. Viazovich (Blr) Maz +13:21

5. Nikolaev (Rus) Kamaz +13:24

7. van Kasteren (Ned) Renault Trucks +19:02

9. Huzink (Ned) Renault Trucks +28:52

Výsledky - celkově:

1. Nikolaev (Rus) Kamaz 13:52:04

2. Karginov (Rus) Kamaz +4:58

3. Sotnikov (Rus) Kamaz +8:39

4. Macík (Cze) Liaz +28:48

5. de Rooy (Ned) Iveco +1:48:16

8. van Kasteren (Ned) Renault Trucks +2:03:39

12. Huzink (Ned) Renault Trucks +2:55:46

 

Fotogalerie

Další fotografie 1 2 3 4

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu