Vyhledávání

Zrádné duny v 7. etapě věznily posádky

Zrádné duny v 7. etapě věznily posádky

San Juan de Marcona /Židovice – Posádky 41. ročníku rallye Dakar za sebou mají nejtěžší etapu. Ve zrádných dunách si nejlépe vedl Holanďan de Rooy, ale skvěle si se 7. etapou poradil i jeho krajan vedoucí židovický renault Janus van Kasteren, který se jen těsně nevešel do elitní desítky.

„Etapa byla podle pořadatelů tou nejtěžší vletošním závodě, a proto padlo dokonce doporučení vzít si ssebou spacáky a teplé oblečení vpřípadě, že by někdo byl nucen nocovat v dunách. Jsem rád, že zrovna tenhle zážitek se nám vyhnul. Zcela bez problémů jsme to neměli, ale naštěstí jsme dojeli do cíle úspěšně bez větších šrámů,“ popsal etapu severočeský konstruktér Mario Kress.

Oba židovické speciály nakonec vdunách opravdu na nějakou dobu uvízly. Se zrádnýmpískem se ale potýkala většina posádek, takže nakonec nešlo o žádnou výjimku. „Janus se zasekl jednou a k tomu musel měnit proraženou pneumatiku. Viset v dunách zůstal i Gert, který naopak pneumatiku musel měnit následně hned dvakrát,“ sdělil útrapy svých posádek Mario Kress.

Se 7. etapou, která měla start i cíl vSan Juan de Marcona, si po více než třech stech dvaceti kilometrech nejlépe poradil Gerard de Rooy se svým ivekem. Druhému Bělorusovi Vjazovičovi vsadil rovnou půl hodinu. Za další dvě hodiny později cílovou pásku protnul Janus van Kasteren. Posádky vsoučtu musely urazit necelých čtyři sta kilometrů.

Na trase nechyběli ani závodníci tzv. „Malého Dakaru“. Mezi kamiony se etapa nejlépe podařila Martinu Macíkovi a sbronzem mohl být spokojený pilot severočeského kamionu Gert Huzink.

Velký Dakar ale stále vede Rus Nikolajev skamazem, který najel další minuty na druhého Sotnikova a vzdálil se mu už na více než půlhodinu. Van Kasteren je průběžně jedenáctý.

Do cíle zbývají poslední tři těžké etapy. Úterní osmý díl ze San Juan de Marcona do Pisca měří vsoučtu přes pět set sedmdesát kilometrů. Měřený úsek má tři sta dvacet.

Výsledky – 7. etapa – San Juan de Marcona - San Juan de Marcona (387/323 km):

1. de Rooy (Ned) Iveco 4:47:27

2. Viazovich (Blr) Maz +30:55

3. Nikolaev (Rus) Kamaz +34:35

4. Villagra (Arg) Iveco +43:02

5. van den Heuvel (Ned) Iveco +51:11

11. van Kasteren (Ned) Renault Trucks +3:49:29

Výsledky - celkově:

1. Nikolaev (Rus) Kamaz 29:50:35

2. Sotnikov (Rus) Kamaz +32:54

3. de Rooy (Ned) Iveco +1:15:28

4. Villagra (Arg) Iveco +4:15:15

5. Loprais (Cze) Tatra +5:17:49

11. van Kasteren (Ned) Renault Trucks +13:58:25

 

Fotogalerie

Další fotografie 1 2 3 4

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu