Vyhledávání

Jan Černý vstoupí do sezony s DS3 R3T o víkendu na Janner rallye

Jan Černý vstoupí do sezony s DS3 R3T o víkendu na Janner rallye

Jan Černý vstoupí do sezony s Citroënem DS3 R3T

Český šampionát letos odstartuje nezvykle brzy. Už první lednový víkend budou posádky bojovat na tratích rakouské Jänner rallye o body do Mediasport MMČR 2012. Mezi účastníky nechybí ani Jan Černý s Pavlem Kohoutem. Jejich sportovním nářadím bude osvědčený Citroën DS3 R3T.

Jan Černý s Pavlem Kohoutem absolvovali s Citroënem DS3 R3T poslední dva klasické závody loňské sezony. V Příbrami opanovali klasifikaci dvoukolek, solidně si vedli i při francouzské Rallye du Var. Spokojenost s vozem stáje Gekon Racing Tomáše Pletky vyústila v dohodu i na úvodní díl českého mistrovství – Jänner rallye.

„Citroën DS3 považuji v současnosti za nejlepší dvoukolku ve své třídě, proto rozhodování nebylo po předchozích zkušenostech až tak složité. S Tomem Pletkou jsme se rychle domluvili na pokračování spolupráce,“ objasnil Jan Černý.

Příbramská dvojice loni podala v Rakousku parádní výkon a za volantem produkčního vozu obsadila čtvrtou příčku absolutně.

«Výsledek mohl být ještě lepší. Určitě to nebylo stoprocetně podle našich představ. Přesto jsme se během závodu krásně svezli. To je ale už minulost, nyní se musíme dobře připravit na letošní ročník, který bude, doufám, stejně vydařený. Ve dvoukolkách máme ty nejvyšší ambice, » pronesl příbramský pilot.

« Raději bych si přál sníh, ale je mi to skoro jedno na čem se bude nakonec závodit. Ale na podmínkách bude hodně záležet, každý tým se však bude přizpůsobovat až aktuální situaci v den startu. Volbu dvoukolky nepovažuji za handicap, i když samozřejmě na zatočené trati se spoustou zatáček nebo na vodě a ledu bude těžké silnějším vozům konkurovat,» uzavřel Jan Černý.Pod foto - Černý jezdíval také s C2

Novinky Citroën Racing Trophy CZ najdete na internetových stránkách www.citroenracingtrophy.cz.


Martina Bedrnová
PR manažerka
Citroën Česká republika, s.r.o.

 

Fotogalerie

Jan Černý s DS3 R3T na Rallye du Var 2011

foto týmu

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu