Jan Kopecký po výborném představení v Hustopečích musel odstoupit z vedoucí pozice

Jan Kopecký po výborném představení v Hustopečích odstoupil z vedoucí pozice

Mezinárodní Mistrovství České republiky v rallye

Argotec Rally Hustopeče, Hustopeče
Sobota, 31.května 2008

Startem v Agrotec Rally Hustopeče, automobilové soutěži zařazené do Mezinárodního Mistrovství České republiky v rallye, začala příprava týmu Motorsport Kopecký na Ypres Westhoek Rally, kterou bude v Belgii ve druhé polovině června pokračovat seriál Intercontinental Rally Challenge.

Jan Kopecký měl poprvé možnost vyzkoušet si vůz Peugeot 207 S2000 na asfaltových rychlostních zkouškách a to dokonce i v nočních hodinách. Právě noční erzety byly velmi atraktivní záležitostí nejen pro diváky, ale i pro soutěžní posádky.
Jan Kopecký navigovaný Petrem Starým vstoupil do soutěže druhým nejrychlejším časem v „Divácké“ rychlostní zkoušce o 6 desetin vteřiny ( pozn red.: bylo to způsobeno jeho nedobržděním do jedné ze zatáček v úvodu RZ a zhasnutím motoru - viz zpráva k rallye z páteční noci), ale již ve druhém testu byl nejrychlejší a ujal se průběžného vedení.

Jan Kopecký vyhrál deset rychlostních testů v řadě a jednoznačně kraloval erzetám ve vinařském kraji v okolí Hustopečí.

Po jedenácté rychlostní zkoušce měl náskok před druhým jezdcem více než 50 vteřin, bohužel před startem dvanácté erzety unikl olej z motoru vozu a Jan Kopecký byl nucen tři rychlostní zkoušky před cílem ze soutěže odstoupit.

„Odstoupení ze soutěže v samém závěru nás velmi mrzí, ale naše účast byla zaměřena především na přípravu nastavení vozu pro belgickou Ypres Westhoek Rally. Navíc jsem měl poprvé možnost startovat s vozem specifikace S2000 na asfaltové soutěži a jízdní vlastnosti jsou pochopitelně na asfaltu výrazně odlišné od šotolinových soutěží, které jsem letos s vozy této kategorii již absolvoval. Přesto jsem byl s výkonem i dosahovanými časy spokojen.

Velmi jsem se těšil na noční rychlostní testy, které jsou na programu automobilových soutěží vzácnou výjimkou. Jízda noční krajinou má své zvláštní kouzlo a navíc na nás i v Belgii čekají noční erzety.

Náš start v této soutěži splnil svoji úlohu a až na smolné odstoupení vinou technické závady můžeme být spokojeni. Opět jsem byl velmi mile překvapen podporou domácích příznivců. I když startujeme na tuzemských tratích výjimečně, fanoušci na nás nezapomínají a patří jim naše poděkování,“ řekl pilot Jan Kopecký.