Karel Trojan a Petr Řihák se na Bohemii neztratili a zajeli pěkné čtvrté místo!

Trojan si z Bohemie odváží bramboru

Letošní Rallye Bohemia patřila opět k tomu lepšímu, co je u nás možné vidět a navzdory silné konkurenci se dvojice týmu Korno Motorsport ve složení Karel Trojan a Petr Řihák neztratila a zajela velmi pěkné čtvrté místo v cíli.

Soutěžní vůz Mitsubishi Lancer EVO IX, který prošel před závodem důkladnou repasí se pečlivému přípravci odvděčil tím nejlepším možným způsobem a za celou soutěž nestávkoval.. Karel Trojan s Petrem Řihákem se tak opět mohli plně věnovat závodění a své úsilí korunovali velmi slušným výsledkem těsně pod stupni vítězů. Bodovým ziskem si také upevnili svojí čtvrtou pozici v absolutním hodnocení MMČR.

Karel Trojan uvádí: „Na závod jsme se velmi těšili a Rallye Bohemia byla letos opět velmi pěkně organizačně zvládnutá. Líbila se nám skladba tratí i soutěž celkově. V sobotu jsme si i pěkně zazávodili s Orsákem, z čehož se již stává tradice. Počasí nás v průběhu obou dní lehce strašilo, ale stále se jelo na slickách. V průběhu závodu jsem se vyvaroval vážnějších jezdeckých chyb a tak jsme na závěr šťastně projeli cílovou rampou na čtvrtém místě. Tento výsledek byl v danou chvíli asi maximem možného a tak si ho vážím a jsem za něj rád. Na Kopnou se nechystáme a nad startem ve Zlíně dosud také visí otazník. S Danem Vodičkou se ale sklouzneme v Pelhřimově.“

Petr Řihák: „Bohemia Rallye byla letos opět velmi krásná a například sobotní vložky se mi zdají být vůbec nejkrásnější u nás. Trénink s GPS byl trochu únavný a znamenal snad jen to, že spolujezdci usínali a jezdci místo tratí sledovali tachometr. Perličkou je také, že jsme málem nestihli přejímku, neboť v tu chvíli byla taková průtrž mračen, že nikdo nechtěl na místo jet. Velmi se mi také líbil náš souboj s Orsákem, který dvě vložky před cílem vedl o 20,9 s a my ho před poslední stáhli na 12,6. Kája se chystal v poslední vložce zaútočit, ale pomohla nám Jarinova smůla, kdy ho potrápil diferenciál a následně i výlet mimo trať. Trochu neradi si také začínáme zvykat, že vozy S2000 se v rukou dobrých jezdců budou zjevovat v pořadí před námi. "

Dalším podnikem, kde bude Karel Trojan k vodění je 1.-2.8.2008 Rallye Pelhřimov, kde se po jeho boku představí Dan Vodička. Věříme, že nás opět přijdete podpořit k tratím rychlostních zkoušek.