Vyhledávání

Karlu Trojanovi s Petrem Řihákem se letošní Krumlov povedl

Trojan se posouvá v pořadí Mezinárodního mistrovství výše,
Veselý stále bez bodů.  
 
 
Třetího dílu nejprestižnějšího českého šampionátu, který se odehrál uplynulý víkend v Českém Krumlově se zúčastnily obě posádky brněnského týmu Rallye Sport  Promotion v AČR .
 
Se startovním číslem 27 po více jak dvouměsíční přestávce odstartovala do 35. Rallye Český Krumlov juniorská dvojice Lukáš Veselý s Honzou Paulikem. Jejich účinkování na tomto podniku však skončilo záhy po startu do druhé rychlostní zkoušky.
 
Vyjetá kolej na silnici nás vynesla hodně daleko z ideální stopy, auto sklouzlo do škarpy a otočili jsme se přes střechu. Dopadli jsme sice na kola, ale vůz se nepodařilo ani s pomocí diváků dostat zpátky na silnici. Po důkladnějším ohledání škod jsme zjistili, že bychom stejně asi daleko nedojeli. Doufám, že příště už se nám letošní smůla podaří prolomit, " říká k havárii zklamaný Lukáš Veselý.
 
Podstatně lépe do soutěže vstoupila jednička týmu Karel Trojan se spolujezdcem Petrem Řihákem startující s číslem 2. Po páteční první etapě v průběžných výsledcích před Karlem Trojanem figurovali pouze dva jezdci – Roman Kresta a Václav Arazim. Ztráta na druhého jmenovaného čítala pouze 7,5 vteřiny, což avizovalo zajímavý souboj o druhou pozici.
 
„Letos připravili pořadatelé opravdu těžké testy, navíc v Krumlově je tradičně vysoké riziko defektů a na to jsme se hlavně soustředili – neprorazit někde zbytečně kolo. Páteční etapa se nám povedla velmi dobře. Na sobotu jsme plánovali útok na Vaška Arazima, ale právě jeho defekt v podstatě vše rozhodl," říká k průběhu soutěže Karel Trojan.
 
Díky defektu Arazima v desáté rychlostní zkoušce se tedy Karel Trojan usadil na druhé pozici průběžného pořadí, kterou udržel až do cíle soutěže. Ovšem žaludeční potíže v druhé polovině sobotní etapy málem výborný výsledek zhatily.
 
„V závěru a hlavně v poslední zkoušce jsem musel hodně zvolnit. Pokud by měl závod o jednu zkoušku více, asi bych musel odstoupit. Jsem rád, že vše nakonec dobře dopadlo, jen mě mrzí, že jsme nemohli tento výborný výsledek ani oslavit ," říká s výsledkem spokojený Karel Trojan. Jeho zdravotní stav částečně zlepšil až přivolaný lékař.
 
Slavnostní vyhlášení se spolujezdcem Petrem Řihákem ale přesto musel absolvovat majitel týmu Jiří Rozsypal.
 
V současné době se zdá být vše v pořádku a  tým se začíná připravovat na nadcházející start  v červnové Rally Bohemia.
 
 
PR
 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu