Vyhledávání

Krumlov, to je také 1. RC Rallye Český Krumlov pro modely

1. RC Rallye Český Krumlov po třech rychlostních zkouškách

Dnes odstartovala 1. RC Rallye Český Krumlov u „vracečky“ na Divácké Super RZ na Výstavišti v Českých Budějovicích. Před hlavním programem, kterým bylo představení Lancie ECV1 v pohybu a odjetí všech soutěžících v rámci 39. Rallye Český Krumlov stihli účastníci rádiem řízených modelů odjet celkem tři rychlostní zkoušky. Na kruhovém objezdu vznikla jediná Super RZ, která se pojede celkem sedmkrát. Nejrychlejší jezdec zajíždí tuto rychlostní zkoušku v čase 48s.

Na místě panuje skvělá atmosféra, v Českých Budějovicích neprší a trať postupně osychá. Na závody RC modelů se přišli podívat také sami jezdci, spolujezdci a mechanici ze servisní zóny, která je umístěna hned vedle. S přibývajícím časem se zaplnila divácká místa, a vznikla tak i nádherná divácká kulisa. Po třetí rychlostní zkoušce je ve vedení Petr Havlík s Fordem Focus WRC, se sedmi sekundami ztráty je hned za ním jeho týmový kolega Jiří Hadrava se stejným vozem.

Třetí místo patří Pavlovi Skoupému s vozem MG Metro 6R4 se ztrátou šesti vteřin. Toto pořadí je totožné i ve skupině A. Lídrem skupiny N je Pavel Matějček s Mitsubishi Lancer EVO VI, druhý s necelou vteřinou ztráty je Radek Perník se Škodou Fabia S2000, třetí Jan Houska s Peugeotem 207 S2000.

Největší boj panuje v kategorii Superjunior (děti do 10 let), kdy první tři jezdci jsou poskládaní ve dvou vteřinách. Zatím vedoucí pozice patří Honzíkovi Benychovi s Citroënem Xsara WRC, druhý je Míša Perník se Škodou Fabia S2000 a třetí Vítek Kříž s Trabantem 601R.


Dalibor Benych, 39. Rallye Český Krumlov © 2011


www.rallyekrumlov.cz
www.ckmotorsport.cz

 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu