Loňské smutné vítězství v Třebíči připadlo Pechovi před druhým Krestou a třetím Trojanem

Loňské smutné vítězství v Třebíči připadlo Pechovi s Uhlem

Tragickou událostí byl ukončen těsný souboj mezi Václavem Pechem a Romanem Krestou na loňské 19. Horácké rally, která se jela v rámci FIA Evropského poháru v rally – region Central s koeficientem 2 a Mediasport Mezinárodního mistrovství České republiky v rally. Tento nevídaný souboj nakonec dopadl lépe pro vítěze dvou předešlých ročníků třebíčské rally Václava Pecha, který Krestovi nadělil 6,4 sekundy. Plzeňský jezdec získal v okolí Třebíče hattrick, neboť vyhrál potřetí za sebou.

Dramatický souboj se odehrál v boji o třetí příčku. O ni bojovali Karel Trojan (Mitsubishi Lancer EVO IX) a Josef Peták (Peugeot 207 S2000). Stopky byly nakonec milosrdnější k Trojanovi, který třetí příčku uhájil o pouhé tři desetiny sekundy. Na tuto dvojici se snažil útočit i Jaroslav Orsák (Mitsubishi Lancer EVO IX), který na čtvrtého Petáka ztratil 6,6 sekundy.Ve skupině A kraloval Josef Sedláček na voze Renault Clio R3. Na stříbrné příčce projel cílem Petr Zedník (Ford Fiesta S1600). Kroměřížský jezdec zaostal za vedoucím Sedláčkem o více než jeden a čtvrt minuty.

Během 13. rychlostní zkoušky Brtnice – Kamenička se stala tragická událost. Posádka se startovním číslem 47 - jezdec Miroslav Levora jr., spolujezdkyně Pavla Třebínová na voze Škoda Fabia vážně havarovala a po čelním nárazu do stromu přes veškerou poskytnutou pomoc záchranářů svým těžkým zraněním podlehla.

Vzhledem k tragické události pořadatelé zrušili poslední rychlostní zkoušku a posádky projely cílovou rampou bez závěrečného ceremoniálu a rozdílení cen. Na startu 19. Horácké rally se objevilo 50 posádek, ve výsledkové listině bylo klasifikováno 36 soutěžících.