Vyhledávání

Martin Prokop těsně před startem víkendové Britské rallye 2008. V horách nasněžilo...

Martin Prokop těsně před startem víkendové Britské rallye  2008. V horách nasněžilo...

Se sněhem a ledem se museli Martin Prokop spolu s Janem Tománkem potýkat na trati Britské rallye během tréninkových jízd. Před zítřejším ostrým startem do soutěže čekal ale na posádky ještě dnešní shakedown, který byl možností k úvodnímu poměření sil.
Úterní a středeční tréninkové jízdy mimo jiné napověděly, že letošní ročník ostrovní soutěže bude nesmírně náročný a nevyzpytatelný. Mnohá místa v horských oblastech totiž pokryl sníh, což potvrzuje po jejich projetí i Martin Prokop.

„V horách nasněžilo a na cestách navíc sníh namrzal, takže byly téměř nesjízdné. Pokud toto počasí přetrvá, bude Britská rallye bojem o udržení se na trati. Většina vložek se totiž jede převážně v horách, kde leží spousta sněhu. Bude to hodně zrádné, ale více uvidíme zítra. Úvodní etapa je navíc oproti loňsku kompletně nová. Ovšem jedna z „erzet“ – Sweet Lamb, se jede na úseku, kde jsem před pár dny testoval C4 WRC. Sobotní a nedělní úseky jsou pak obdobné jako vloni,“ přibližuje charakter posledního podniku letošní
sezóny mistrovství světa pátý muž průběžného pořadí PWRC.

Shakedown, na jehož trati si české duo ověřilo připravenost svého mitsubishi, se odehrál stejně jako vloni na úseku nedaleko Swansea. „Zkusili jsme trať projet a ověřit nastavení auta. To se nám i podařilo. Trať byla těžká a rozbitá,“ komentuje průběh předzávodního testu Martin.


Pozn.
Co je PWRC?
Production Car World Rally Championship - Mistrovství světa produkčních vozů. Jede se jako součást seriálu
MS v rallye. Každý team nominuje před startem sezóny šest závodů, které se mu následně do klasifikace
šampionátu hodnotí. Martin Prokop startuje letos se svým vozem Mitsubishi Lancer EVO IX v kompletním
seriálu PWRC poprvé v kariéře. V dosavadním průběhu zvítězil Jipocar Racing Team v závodě PWRC na
Rallye Nový Zéland.

 

Fotogalerie

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu