Vyhledávání

Miroslav Janota s Pavlem Stráským nenašli přemožitele ani při Rallye Krkonoše

Hájek historic rally team v generálce na Ypres uspěl

Stejně jako v Českém Krumlově nenašli Miroslav Janota s Pavlem Stráským přemožitele ani při čtvrtém ročníku Rally Krkonoše, dalším podniku Mistrovství České republiky v rallye historických automobilů. Díky tomu si pojistili průběžnou vedoucí příčku tuzemského šampionátu. Soutěž jedoucí se v okolí východočeského města Trutnov přitom pojala dvojice Hájek historic rally teamu jako test před Ypres Historic Rally, která se pojede v závěru tohoto týdne v Belgii.

Na start Rally Krkonoše se svěřenci Ctirada Hájka postavili se stejným Opelem Kadett C GTE, s nímž testovali na českokrumlovské soutěži. „Oproti předchozímu závodu však kadett doznal několika technických změn především na podvozku, a tak jsme chtěli vyzkoušet, jak se na chování auta tyto inovace projeví,“ řekl šéf týmu Ctirad Hájek.
Tým obul hned ráno dobové pneumatiky povolené pro evropský šampionát, které však nebyly na proměnlivý povrch krkonošských erzet zcela ideální. „První sekce byla trochu křečovitá, protože jsme zkoušeli úplně nový model pneumatik. V servisu jsme potom doladili podvozek a zbytek soutěže jsme už odjeli v rychlejším tempu,“ uvedl jezdec Miroslav Janota.

Janotu zároveň těšilo, že se na novém autě konečně neobjevil žádný technický problém. „Máme za sebou povedenou generálku. Auto je teď připravené vyrazit do Evropy!“ řekl Janota a dodal: „Byl to kvalitně uspořádaný závod, který nám nabídl krásné a zároveň těžké rychlostní zkoušky. Soutěž jsme si moc užili!“
Kromě přesvědčivého vítězství mezi historiky si posádka Hájek historic rally teamu připsala plný bodový zisk ve třídě D3 i kategorii 2 a skončila na skvělém dvacátém místě absolutně. „Opět musím klukům poděkovat za skvělou reprezentaci našeho týmu. Líbilo se mi vyhlášení výsledků, na kterém jim předával poháry John Haugland,“ doplnil Ctirad Hájek.

V těchto chvílích se Miroslav Janota s Pavlem Stráským pilně připravují v Belgii na start pátého podniku FIA Mistrovství Evropy v rallye historických automobilů – 18. Ypres Historic Rally. Závod startuje v pátek před šestou hodinou večerní a na programu první etapy je jediná rychlostní zkouška dlouhá 28,82 kilometru. V sobotu se pojede dalších deset testů na sedmi různých úsecích o celkové délce 135,34 kilometru. Cíl věhlasné rallye spatří první historické vozidlo po desáté hodině večerní.

Jsem zvědavý, jaké to tam bude. Pořádně totiž nevíme, do čeho jdeme. Všichni nás připravovali na to, že na Ypresu nikdy nováčci neuspěli. Navíc nás tam čeká velmi silná konkurence,“ uvedl navigátor vítězné posádky z Historic Vltava Rallye Pavel Stráský, kterého těsně po skončení Rally Krkonoše doplnil majitel týmu Ctirad Hájek: „Odjíždíme veselí, dobře naladění a připravení. Těším se, až Mirek s Pavlem zase poměří síly s evropskou špičkou.“

Miroslav Janota a Pavel Stráský pojedou s vítězným Opelem Kadett C GTE z letošní Vltavy. Na dveřích povezou startovní číslo 222.

PR

 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu