Vyhledávání

Možná ještě vyrovnanější bitva o prvenství, než se čekalo před Rallye Vysočina. ! Bez Kresty !!

Možná ještě vyrovnanější bitva o prvenství, než se čekalo před Rallye Vysočina. ! Bez Kresty !!

 V Kunžaku, 16.7.2010

NA VYSOČINĚ PŘEVZATO 93 POSÁDEK

Možná ještě vyrovnanější bitva o prvenství, než se původně čekalo, nás čeká na tratích letošního ročníku Rally Vysočina. Na startu totiž bude chybět největší papírový favorit Roman Kresta, první tak v sobotu v 9 hodin z kunžackého náměstí odstartuje posádka úřadujících sprintových šampiónů Jaroslav Orsák – Karel Vajík.
Další důležité informace je možné najít na stránkách www.rallyvysocina.com .


Mládí vpřed – tak by se dalo nejlépe popsat čelo startovního pořadí letošního ročníku Rally Vysočina. Jarka Orsáka (v neděli šestadvacetiletého) bude totiž v týmovém derby pronásledovat teprve dvacetiletý příbramský talent Jan Černý jedoucí se startovním číslem 3. Zajímavostí je, že oba tito jezdci se letos zúčastnili lednové Rallye Monte Carlo, kde si oba vysloužili velký respekt od soupeřů. Oba to ale budou mít hodně těžké, s čísly 4 a 5 uvidíme na tratích dva vozy Super 2000 se zkušenými Josefem Petákem a Romanem Odložilíkem za volanty. Šestku bude mít Jan Štěpánek se Škodou Octavia WRC, ještě před druhým vozem WRC s Milanem Pantálkem odstartuje i pět dalších rychlých lancerů Josefa Semeráda, Martina Vlčka, Lumíra Firly, Jan Sýkory a Jana Jelínka.

Z první desítky seznamu přihlášených tak chybí kromě Romana Kresty pouze Igor Drotár, dalšího absentér je ale k nalezení až na konci třetí desítky startovních čísel, kde postrádáme Lukáše Pondělíčka, ještě před ním měl po předpokládané změně startovního pořadí startovat Lubomír Tenkl, který se také na jih Čech nedostavil.

Co se týče tzv. nižších tříd, určitě se vyplatí čekat na závodníky z kategorie N/1600 ochuzené pouze o Jaroslava Berana, na startu tak uvidíme sedm zajímavých posádek v čele s Pavly Řihákem a Pelechem. Naopak hned tři rychlí jezdci nám chybí na startu závodu třídy N/2000, kde se nesetkáme ani s králem Krkonoš Petrem Pelechem, zkušeným Jaroslavem Roubíčkem ani s Petrem Hubáčkem, větší šanci v boji o vítězství tak má například i Eva Vykydalová. Ta je hlavní favoritkou také v dámském poháru, kde bude po odhlášení Petry Filipové a Martiny Říhové bojovat pouze s Martinou Daňhelovou.

Určitě je velká škoda, že na startu budou chybět i junioři Lubomír Gešvinder, Jakub Blahna a Vladimír Mandík, nepojede ani Lukáš Kajer, díky absenci Martina Rožníčka odstartuje pouze pět vozů v MČR historických automobilů. Tam ale nechybí nikdo z favoritů a na souboj Miroslava Janoty s Jiřím Petráškem, jakož i na výkony dalších pilotů atraktivních „zadokolek“ určitě bude na trati krásný pohled.

Velká bitva o prvenství se čeká i ve třídě A/1400, kde jsou největšími favority Lumír Galia a Václav Kopáček, stejně jako ve třídě A/1600 zejména mezi Janem Dohnalem, Antonínem Novákem, Petrem Zedníkem a Václavem Dunovským. Soutěž si nenechali ujít ani zajímaví rakouští hosté Mühlberger, Drapela a Regner, stejně jako téměř kompletní startovní pole K4 Poháru ČR v rally. V něm jsou hlavní favorité dravý Petr Šimurda s historickým opelem a Jiří Hendrich s lancerem, i přes náročnou anabázi s nefunkční doprovodnou dodávkou se nakonec podařilo dopravit do jižních Čech i dosud nejúspěšnější pohárový historický vůz Michala Nedbala. Jak vidno, je se nač těšit, a tak teď nezbývá než popřát celému letošnímu ročníku Rally Vysočina i všem startujícím mnoho zdaru.


Karel Špaček

PR

www.rallyvysocina.com.  

 

Fotogalerie

Rallye Vysočina Telč 2009, foto Míra Knedla

Další fotografie 1 2 3

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu