Na Gemer Rallye se Grezegorz Grzyb pěkně přetahoval o sekundy, ale pár mu jich nakonec chybělo

FIAT RUFA - Spokojnosť s tretím miestom

Na Šalgo Gemer Rallye cestovala posádka slovenského FIAT RUFA Rally Teamu s veľkým očakávaním. Súťaž v dvoch štátoch, troch mestách a očakávanie ako bude fungovať technika.

Na poslednej súťaži v Prešove síce obsadila posádka slovenského FIAT RUFA Rally Teamu druhé miesto v celkovom poradí, ale celú súťaž ich prenasledovala nie celkom správne fungujúca technika. Tesne pred treťou súťažou sedemdielneho seriálu Majstrovstiev Slovenskej republiky v rally 2009 posádka Grezegorz Grzyb – Przemyslav Mazur testovala vozidlo Fiat Grande Punto S2000 a keďže všetko fungovalo ako malo, myšlienky o problémoch z technikou pustili z hlavy a tím sa začal zapodievať už len myšlienkami na nadchádzajúcu súťaž. „Pred súťažou sme testovali auto a vyzerá že všetko je v poriadku, dúfame že to tak bude aj počas súťaže,“ povedal pred súťažou Grzegorz Grzyb.

Už od prvej rýchlosnej skúšky začal veľký súboj medzi Grzybom a Bérešom jr.. V každej rýchlostnej skúške sa doslova bili o desatiny sekúnd. Prvý deň súťaže skončil v neprospech Grzyba iba o šesť sekúnd, čo v rally neznamená absolútne nič. Aj na druhý deň súťaže sa táto dvojica ťahala o sekundy. Raz bol úspešnejší jede, raz druhý. Nakoniec z toho bolo o tesných desať sekúnd tretie miesto pre Grzyba v rámci súťaže zaradenej do Majstrovstiev Slovenskej republiky v rally 2009. Ako videl súťaž Grzegorz Grzyb v cieli ?

„Bola to veľmi pekná súťaž, ťahali sme sa o sekundy a takýto súboj sa mi páči. Škoda, chýbalo mi desať sekúnd, ale snáď budeme mať viacej šťastia na budúcej súťaži. Rád by som poďakoval celému tímu a divákom, ktorých bolo veľmi veľa a boli super.“ Spokojnosť netajil ani manažér tímu Ľubomír Kleman, „Ďakujem JM Engineeringu za kvalitne pripravené auto. Všetko fungovalo a videli sme peknú a napínavú súťaž.“