Na městském prologu Rallye Gemer začal nejrychleji Turán a Peugeotem 307 WRC

Na prológu najrýchlejší Turán

V piatok odštartovalo tretie podujatie sedemdielneho seriálu Majstrovstiev Slovenskej republiky v rally 2009 na súťaži HELL ENERGY DRINK SALGÓ – GEMER RALLYE v maďarskom meste Ózd.

V priebehu celého dňa prebiehalo administratívne a technické preberanie prihlásených posádok. Celkovo bolo prevzatých 107 posádok + 5 historici. Z tohto počtu je do súťaže zaradenej do seriálu Majstrovstiev Slovenskej republiky v rally 2009 prevzatých 62 posádok z piatich krajín Európy.

Podvečer sa na Mestskom štadióne v Ózde uskutočnil prológ, ktorý bol síce pre všetky posádky povinný, jeho výsledky sa však nezapočítavajú do celkových výsledkov na súťaži. Na ploche, na ktorej sa inak jazdia preteky plochodrážnych motocyklov bol najrýchlejší Frigyes Turán na vozidle Peugeot 307 WRC, pred druhým Asim na Mitsubishi Lancer EVO IX a na tretej priečke sa usadil Csaba Spitzmuller na Mitsubishi Lancer WRC.

Najrýchlejší zo slovenských jazdcov bol Tomáš Ondrej na vozidle Mitsubishi Lancer EVO VIII, ktorý obsadil v celkovom poradí šieste miesto. Zajtra odštartuje SALGO GEMER RALLYE už naostro šiestimi rýchlostnými skúškami v okolí mesta Revúca, kde je štart plánovaný na 10,00 hodinu z námestia.

Všetky informácie, vrátane zoznamu prihlásených nájdu súťažiaci a motoristická verejnosť na webstránke organizátora podujatia www.rallye.sk .