Rallye Košice vyhrál Igor Drotár, Josef Béreš o půl minuty druhý

RS Bankov 2 – voľný prejazd

Z bezpečnostných dôvodov, kvôli nedisciplinovaným divákom bol na RS 7 Bankov 2 nariadený voľný prejazd šiestim súťažným vozidlám (štartové číslo 3, 18, 4, 7, 15, 20). Dôvodom boli nedisciplinovaní diváci. Po usmernení divákov traťovými komisármi a príslušníkmi polície pokračovala súťaž ďalej.

Bérešovi druhý prejazd Ružínom nevyšiel

Hneď po štarte RS8 – Ružín 2 Jozef Béreš jr. dostal defekt ľavej prednej pneumatiky a stratil na Igora Drotára viac ako pol minúty. Po RS 8 – Ružín 2 sa do čela priebežného hodnotenia prepracoval Igor Drotár, a tak sa posádka TEMPUS STYLLEX tímu posunula v priebežnom poradí na druhé miesto a stráca na priebežne prvého 19,2 sekundy. Náskok na tretieho v celkovom poradí, Tibora Cserhalmiho je po ôsmych rýchlostných skúškach 18,9 sekundy. Na štvrtom mieste v priebežnom poradí sa stále drží Grzegorz Grzyb, pred piatym Miroslavom Jandíkom.

Po prvých štyroch rýchlostných skúškach dnešného dňa nasledovalo pre súťažné posádky preskupenie a servis.

Jozef Béreš jr. - jazdec – Renault Clio S1600 – štartové číslo 1

„Spokojnosť, Bankov nám vyhovoval, Ružín bol dosť mokrý, Rankovce nám absolútne nevyhovujú, je to až po Herľany bez ubratia plynu a keďže nemáme dostatočnú maximálku, tak tam dosť strácame na ostatných, no a Zamutov je dobrá, pekná vložka, dosť šmykľavá. Auto OK.“

Igor Drotár – jazdec – Škoda Octavia WRC – štartové číslo 2

„Ráno som mal problém sa zobudiť, keďže som ten typ, že „ráno vstanem a pustím si zákrutu“ a aj včera sa mi nedarilo zaspať. Na Ružíne sme dostali defekt a stratili sme vyše 19 sekúnd. Na Rankovciach a Zamutove sme sa už rozbehli. Ale súťažiť s mladým Bérešom je veľmi ťažké. Má najazdené za dva týždne viacej kilometrov ako ja za celú sezónu aj s kopcami dokopy.

Martin Krajňák – spolujazdec – Mitsubishi Lancer EVO IX. - štartové číslo 5

„Radi by sme poďakovali Petrovi Gavlákovi za výborný tréningový motor, s ktorým jazdíme. To že sedíme v súťažnom aute po roku myslím že je to veľmi dobré. Špička ide veľmi dobre a tak sme sami so sebou spokojní. Určite by sa dalo aj rýchlejšie, ale po takej dobe je to dobré.“

Peter Gavlák - jazdec - Mitsubishi Lancer EVO IX. - štartové číslo 3

„Sťahujeme stratu. Je to OK.“

Grzegorz Grzyb – Suzuki Swift S1600 – štartové číslo 8

„Ide nám o to aby sme došli do piateho miesta, ktoré nám zabezpečuje druhé miesto celkovo. Zatiaľ sme štvrtý, neriskujeme, ale nejdeme ani úplne pomaly.“

Augustín Podhájecký – jazdec – Škoda Fabia Tdi – štartové číslo 19

„Máme stále trochu problémy s elektronikou, ale inak dobré“

Miroslav Jandík – jazdec - Mitsubishi Lancer EVO IX. - štartové číslo 4

„Po prvej rýchlostke sme menili pneumatiky a myslím že to bola dobrá voľba. Cserhalmi a Gavlák sú veľmi rýchly.“

András Hadik - jazdec – Škoda Octavia Kit Car - štartové číslo 10

„Je to fajn, aj časy sme zajazdili dobré, ešte je to dosť mokré a to dosť sťažuje našu jazdu. Inak OK.“

Béreš vyhráva predposlednú rýchlostnú skúšku

RS 10 – Zamutov 2 vyhral Jozef Béreš jr. pred Igorom Drotárom o 0,6 sekundy. Na treťom mieste skončil Gavlák a na štvrtom Cserhalmi. Táto rýchlostná skúška bola smolnou pre Grzegorza Grzyba, ktorý stratil na víťazného Béreša 1:07,1 minúty čo ho v celkovom poradí odsunulo na šieste miesto za Miroslava Jandíka na ktorého má pred poslednou rýchlostnou skúškou, ktorou je mestský okruh stratu 31 sekúnd.

Rally v Košiciach vyhral Drotár, rozhodoval Ružín

Posádka Slovakia Rally System Igor Drotár, Vladimír Bánoci na vozidle Škoda Octavia WRC zvíťazila v 33. TEMPUS BECEP RALLY KOŠICE 2007. Prešovský jazdec vyhral prvýkrát  Košickú rally, ktorá bola záverečným podnikom TEMPUS RALLY, Majstrovstvá Slovenska 2007 a Zóny strednej Európy FIA CEZ Trophy 2007. Na druhom mieste skončila slovensko-česká dvojica TEMPUS STYLLEX v zložení Jozef Béreš jr., Petr Starý na vozidle Renault Clio S1600, tretie miesto obsadila slovenská posádka ARC Slovakia Tibor Cserhalmi, Martin Krajňák na vozidle Mitsubishi Lancer EVO IX.

Administratívnym a technickým preberaním prešlo celkom 57 posádok. V piatok Košická rally odštartovala prológom v blízkosti riaditeľstva. Okruhovú mestskú rýchlostnú skúšku vyhral pri obidvoch prejazdoch Drotár, keď všetkých súperov nechal za sebou. Po piatku bol na druhom mieste Béreš s odstupom 5,7 sekúnd, tretí v celkovom poradí išiel späť  Cserhalmi, ktorý strácal 10 sekúnd.

V sobotu na posádky čakali náročné rýchlostné skúšky Bankov, Ružín, Rankovce a Zamutov. Ráno sa najlepšie zobudil Jozef Béreš jr.. Jeho najvážnejší konkurent Igor Drotár stratil na Ružíne po defekte dvadsať sekúnd. Rozhodnutie priniesol druhý prejazd Ružínom, kde dostal pre zmenu defekt Béreš a strata viacej ako pol minúty sa ukázala ako rozhodujúca. Tretie miesto v celkovom poradí získal Cserhalmi, ktorý sa po ročnej prestávke vrátil na súťažné trate.

Súboj o slovenského vicemajstra  vyhral Drotár, ktorý po desiatich rokoch vyhral rally v absolútnom poradí, naposledy triumfoval v Rožnave 1997. Košická rally mala hladký priebeh a okolo trate  ju sledovali početné zástupy divákov. Do cieľa nakoniec dorazilo 48 posádok.