Rallye Vsetín opět se sněhem. Vyhrál domácí Orsák, ale mistrem je Leoš Flídr !!

Rallye Vsetín  opět se sněhem. Vyhrál domácí Orsák, ale mistrem je Leoš Flídr !!

Prvenství na Rallye Vsetín si vybojoval Jaroslav Orsák s vozem Mitsubishi Lancer EVO IX, přestože ve startovním poli byly i dva vozy specifikace WRC.

Vítězem mistrovství České republiky v automobilových soutěžích se ale stal Leoš Flídr s vozem Škoda Octavia WRC, kterému k titulu mu stačilo sedmé místo. Pořád totiž byl rychlejší , než Karel Trněný s modernější Fábií WRC.

Soutěž podobně jako vloni zkomplikovalo počasí a pořadatelé museli čtyři RZ zrušit.  Na trati leželo několik centimetrů sněhu a navíc špatně sjízdné byly hlavně v dopoledních  hodinách i příjezdové cesty. Z druhé etapy zůstala jen polovina plánovaných měřených úseků.

Skvěle se opět prezentoval domácí Jaroslav Orsák, který vyhrál před pár dny i Rallye Jeseníky.  V závěru se dostal na první místo před druhého Josefa Semeráda a vedení  udržel, byť Semeráda nakonec porazil jen o 1,5 sekundy. A o tom, že na  špici byla situace velmi vyrovnaná, svědčí i poze sekundový odstup třetího Vladimíra Barvíka.

Foto již najdete ve fotogalerii zde.

Neoficiální výsledky - Vsetín 2007 :

1. Orsák, Vajík (Mitsubishi Lancer EVO IX) 52:15,8, 2. J. Semerád, Niemetz (Mitsubishi Lancer EVO IX) -1,5, 3. Barvík, Mynářová (Mitsubishi Lancer EVO IX) -2,5,

4. Z. Vlček, Král (Mitsubishi Lancer EVO IX) -7,7, 5. Cais, Ondrejčík (Mitsubishi Lancer EVO IX) -7,8, 6. Kopecký, Schovánek (Škoda Fabia Kit Car) -15,6.

Konečné pořadí MČR 2007: 1. Flídr (Škoda Octavia WRC) 93 bodů, 2. Trněný (Škoda Fabia WRC) 74, 3. Semerád 72.