Vyhledávání

Suzuki a také Subaru končí v MS v rallye. U nás pak (možná ??) končí Charouzův tým !! Světová krize se prohlubuje :-((!

Suzuki a také Subaru končí v MS v rallye. U nás  pak  (možná ??) končí  Charouzův tým !! Světová krize se prohlubuje :-((!

Tento týden nepřináší vůbec dobré zprávy  pro fandy motorismu a rallye zejména. Zatímco včera oficiálně ohlásila  japonská Suzuki svůj odchod z mistrovství světa v automobilových soutěžích, dnes světové  agentury přinášejí ještě větší  šok:  Rovněž japonská firma Subaru také hlásí odchod.

Přitom Subaru má  na svém kontě  jen v závěru minulého  tisíciletí tři tituly v soutěži značek za sebou a také tří individuální triumfy v MS. Dohromady získali jezdci na vozech Subaru ve světovém šampionátu dokonce 47 vítězství, i když v poslední době se modrým krasavcům až tak moc nedařilo.

Problémy  obou  automobilek přinesla stávající ekonomická krize, která rychle poskočila z Ameriky i na další kontinenty. 

Podle zatím  neoficiálních  informací končí také  dosud nejúspěšnější tuzemská stáj Charouz Racing System, tedy alespoň pokud jde o rallye. Právě s jejími vozy letos   velmi  úspěšně startovali Roman Kresta  a Václav Pech, tedy  dva nejúspěšnější soutěžáci i v celkovém pořadí letošního šampionátu. Veleúspěšný tým již údajně rozprodává své vozy a  také servisní zázemí. Takže věřme, že jde jenom spíše o obnovu techniky.....

Proslýchá se o tom již nějaký čas, i  když  oficiálně zatím infomace  nejsou potvrzeny a navíc by to bylo hodně nečekané. Stáj Charouz Racing System má bohaté aktivity rovněž v mnoha okruhových disciplínách a  to v tuzemských  šampionátech i v zámoří. Právě tato stáj  pak velmi  výrazně oživila dění  na  tuzemských okruzích a  to nasazováním těch nejlepších vozů. Zmíněné opatření se zatím týká zřejmě pouze rallye.

V každém případě se ale zatím jedná pouze   o spekulace a snad se vše brzy vyjasní.

 

ilustrační foto : Jordánsko 2008- Martin Viďourek

 

Fotogalerie

WRC 2008: Jordánská rallye objektivem Martina Viďourka

Další fotografie 1 2 3 4 5

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu