Vyhledávání

Závěrečné kilometry Winter Trialu na tratích známých z Rallye Český Krumlov

Závěrečné kilometry Winter Trialu na tratích známých z  Rallye Český KrumlovSoutěž začíná v Praze technickou přejímkou v sobotu 25. ledna odpoledne u hotelu Hilton, kde si mohou návštěvníci zblízka prohlédnout historické skvosty. Samotný start se uskuteční v neděli ráno v 8:00 před budovou Autoklubu v Opletalově ulici. Poté pojedou po trase uvedené v informaci ze 23. ledna do Českého Krumlova.

Další info a odkazy na MAPY a časy ZDE

Tady se všichni sejdou ve čtvrtek 31. ledna přibližně v 17 hodin na parkovišti Pod poštou u pivovaru Eggenberg, ve kterém se pravidelně odbývá představování předních posádek Rallye Český Krumlov. V 19:30 odtud odstartují do závěrečné sekce soutěže.

Místa průjezdů jsou všem návštěvníkům Rallye Český Krumlov dobře známa. Po startu namíří účastníci přes Slupenec, Staré Spolí, Přídolí a Práčov na serpentiny ke skládce Lověšice. Dále budou pokračovat přes Dobrné, Bohdalovice a Suš zpět k Vltavě, kterou přejedou v Zátoni a přes Jistebník dojedou do Rožmitálu na Šumavě. Odtud nejkratší trasou do Rychnova nad Malší.

To pravé závodění s časem začne pro všechny zbylé účastníky s vjezdem na trasu nejznámější české rychlostní zkoušky Malonty. Etapa je pojata jako jízda pravidelnosti se třinácti časovými kontrolami. Povede z Rychnova nad Malší (start přibližně ve 20:50) po trati Cetviny – Malonty – Pohorská Ves – Kuří – Benešov nad Černou (21:35) – Ličov – Soběnov a Malče do Svatého Jana nad Malší. Pneumatiky s hřeby nejsou povoleny, přesto musejí historické vozy zvládnout trať v zimních podmínkách za krátkých 85 minut.

Velké finále se uskuteční kolem desáté hodiny ve Svatém Janu nad Malší, obci proslulé svým vztahem k rallye. Na známém diváckém místě mezi zemědělskými budovami leží závěrečný kratičký test, který pořadatelé trefně nazvali „Col de Svatý Jan“. Tady bude připravená tribuna, osvětlení, občerstvení a muzika. Zkrátka tak, aby prostředí co nejvíce připomnělo atmosféru legendárního diváckého místa Rallye Monte Carlo v průsmyku Col de Turini.

Všichni fanoušci rallyesportu jsou zváni, aby záměr podpořili. Většina startujících se jistě bude chtít po pěti dnech rozloučit s Českou republikou v tom nejlepším světle právě na atraktivních rychlostních zkouškách Rallye Český Krumlov.

Soutěžní část Winter Trialu končí ve Svatém Janu nad Malší u místního hostince, odkud naberou posádky směr rakouský Linec. Poslední den už je bude čekat jen pohodový přejezd do cílového St.Wolfgangu u Salzburgu.PR
 

Fotogalerie

Winter Trial 2007 v polských horách

foto Jiří Rohlena

Další fotografie 1 2

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu