Vyhledávání

Výsledky hledání loprais

Dakar 2009: Královskou etapu v poušti Atacama dokončil Aleš Loprais na dohled elity jako pátý !!

Dakar 2009: Královskou etapu v poušti Atacama dokončil Aleš Loprais na  dohled elity jako pátý !!14.1.2009 - Slibovaný highlight celé rallye, na něž pořadatelé lákali soutěžící od samého začátku a založili na něm veškerou reklamní kampaň i vizuály, má dakarská rallye za sebou. Okruh severně od města Copiapó měl start i cíl jen několik kilomtr od bivaku a nabídl skutečnou všehochuť, od skalisek, měkkých tvrdých pist, až po průjezd dunovými poli a přejezdy dunových hor. O ty hlavní, nejvyšší duny, však účastníci přišli

Dakar 2009: Brány pouště se otevřely. Poušť Atacama pohledem Karla Lopraise

14.1.2009 - Máme tu nejchladnější bivak za celou soutěž, snad ještě chladnější než v Jacobacci třetí den, Je to typický obrázek pouště. Písčitá zem neudrží teplotu, přes den jsou teploty přes čtyřicet stupňů, v noci klesají k nule, i teď večer všichni chodíme preventivně ve dvou tlustých mikinách na sobě. Přitom přes den se naši mechanici spálili na slunci. Zato catering je kulturní, jen co je pravda.

Dakar 2009: Podle Aleše Lopraise už může být jenom lépe

Dakar 2009: Podle Aleše Lopraise už  může být jenom lépe13.1.2009 - Den volna ve Valparaisu proběhl po všech stránkách ve velkém stylu a byl oslavou Dakaru v jeho nové zemi. Pro Aleše byl však jen jakýmsi klidem před další bitvou… Dosavadní pohled do výsledkové listiny sice není úplně odpovídající tvým ambicím, ale ještě před pár dny ses krčil kdesi hodně nízko…

Dakar 2009: Aleš Loprais dál bojuje a hlavně na pistě se mu dařilo. Už je desátý !!

Dakar 2009: Aleš Loprais dál  bojuje a hlavně na pistě se mu dařilo. Už je desátý !!13.1.2009 - 2. etapa na území Chile z La Sereny do Copiapa přinesla asi zatím nejobtížnější terén, s jakým se závodníci na letošním Dakaru setkali. Aleš Loprais dokázal skvělou stíhací jízdou eliminovat velkou část ztráty, kterou nabral díky defektu již na desátém kilometru, aby nakonec po technických problémech v samém závěru etapy dokončil závod na 12.místě se ztrátou 1:47,36 na Rusa Čagina s Kamazem. Celkově (v tomto okamžiku) figuruje Aleš Loprais na desáté příčce se ztrátou 11:06,27 na Čagina.

Dakar 2009: Aleš Loprais do druhé půlky vyjel jako bronzový a těsně za soupeři

Dakar 2009: Aleš Loprais do druhé půlky vyjel jako bronzový a  těsně za soupeři12.1.2009 - V celkovém pořadí se nezměnilo nic, Aleš zůstává dvanáctý, ale na řadu přichází zlatý hřeb rallye, a to tři etapy, které ji přesunou do pouště Atacama s až sto metrů vysokými dunami a pískem zcela jiné konzistence, než na co jsou závodníci zvyklí z Afriky. Pořadatelé je nazvali "rozhodující trilogie v Atacamě" a zřejmě nebudou daleko od pravdy, byť na trilogii ještě naváže extrémně technická dunová speciálka na argentinské půdě.

Dakar 2009: Loprais v Andách aneb neplánovaný den bez závodění v kategorii trucků

Dakar 2009: Loprais v Andách aneb neplánovaný den bez závodění v kategorii trucků11.1.2009 - Zrušení etapy mezi kamiony bylo oznámeno večer po šesté etapě, z níž se mnozí vraceli s velkými časovými ztrátami. "Nejraději bychom samozřejmě závodili, zrovna naše posádka to teď potřebuje. Takto se můžeme jen co nejlépe připravit na druhou polovinu rallye, která bude pro vývoj soutěže zcela určující. Jen doufám, že etapy v chilské poušti Atacama, které mají být vyvrcholením Dakaru, pořadatelé opět nezkrátí, protože by se jim zhroutil časový harmonogram

Dakar 2009: Aleš Loprais posouvá v celkovém pořadí výrazně vzhůru, i přes zapadnutí v solisku !

9.1.2009 - Ani šestá etapa nepřinesla pro Loprais Tatra Team normální průběh. Zapadnutí do soliska znamenalo časovou ztrátu na nejrychlejší, ale vzhledem k vysoké obtížnosti etapy i strmý vzestup v celkovém pořadí až na 12. místo. Příležitostí napravit smůlovatý průběh první poloviny dakarské rallye se povážlivě krátí a přesouvají se do poloviny druhé, pořadateli otevřeně označované jako vysoce obtížná a rozhodující

Dakar 2009: Obtížnost Dakaru roste, 5. etapa zkrácena. Loprais desátý v etapě a už i celkově !!

Dakar 2009: Obtížnost Dakaru roste, 5. etapa zkrácena. Loprais desátý v etapě a už i celkově !!8.1.2009 - Změna přišla i po stránce počasí. Pomalu se dostáváme do podhůří And, které dnes vyslaly na bivak i trať nefalšovanou bouři – právě ona byla oficiálním důvodem zrušení závěrečné části speciálky a její hlavní část postupovala směrem k cíli etapy. Speciálka do Mendozy bude zkrácena, zůstane v ní však padesátikilometrové dunové pole. Na 184. kilometru čeká závodníky hluboký brod a pořadatelé starostlivě sledují stav vody po horské bouři, aby zajistili, zda brod bude vůbec průjezdný.

Dakar 2009: Aleš Loprais v další patagonské etapě už v pohodě. Pěkné sedmé místo !!

7.1.2009 - Čtvrtá etapa Rallye Dakar s cílem v Neuquenu nabídla už stabilní patagonské menu. Aleš Loprais ji po dvou dnech absolvoval bez technických problémů a v pořadí kategorie kamionů se posunuje vzhůru.

Dakar 2009, den třetí: Aleš Loprais pokračuje dál, avšak jehomix smůly a štěstí pokračuje…

Dakar 2009, den třetí: Aleš Loprais pokračuje dál, avšak jehomix smůly a štěstí pokračuje…6.1.2009 - Po osmihodinové celonoční opravě spojky vyjel Aleš Loprais do třetí speciálky s cílem v patagonském Jacobacci. I přes sekvenci dalších nenadálých překážek a štěstí při jejich překonávání nadále pokračuje v soutěži.

 další stránky 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26


MOTORA - autodíly za nejlepší cenu