Vyhledávání

Výsledky hledání loprais

Dakar : Do Antofagasty přijel Aleš Loprais s Tatrou Jamal jako etapový vítěz !!

Dakar : Do Antofagasty přijel Aleš Loprais s Tatrou Jamal jako etapový  vítěz !!10.1.2012 - Okolo 1 hodiny ztráty utrpěl i Karginov a bude i pro něj následovat pád v celkovém pořadí. Naopak tradičně dobrý byl Miki Biasion, jehož bude porucha spojky z dun u Copiapó ještě dlouho mrzet. Českého fanouška potěšil i trojblok za hranicí první desítky: Valtr, Azevedo, Kolomý.

Dakar 2012. Pozlacené pondělí pro Aleše Lopraise a jeho Tatru Jamal !!!

Dakar 2012. Pozlacené pondělí pro Aleše Lopraise a  jeho Tatru Jamal !!!10.1.2012 - V osmé etapě Rallye Dakar 2012 se blýskl náš Aleš Loprais s Tatrou Jamal, který k těsnému stříbri přidal první letošní etapové zlato V celkovém pořadí si tak upevnil své druhé místo za Nizozemcem Gerardem Rooyem, i když jeho náskok nesnížil nijak dramaticky. Porazil jej totiž pouze o minutu a 31 sekund, přičemž průběžně na něj ztrácí zhruba 15 minut.

První pouštní etapa zamíchala pořadím. Aleš Loprais poskočil na druhé místo celkově !!

První pouštní etapa zamíchala pořadím. Aleš Loprais poskočil na druhé místo celkově  !!8.1.2012 - Aleš podal v etapě stejně konzistentní výkon bez výkyvů, jako ve všech předchozích dějstvích. Správně zvolené tempo a právě absence ztrát ho vynesly až ke konečné druhé příčce. Úvodní úsek až po čtvrtý waypoint drželi taktovku piloti týmu de Rooy. Po tvrdém povrchu uháněli seřazeni ve vteřinových rozestupech a Aleš se umísťoval až za nimi. Jenže hned po druhém kontrolním bodě postihl defekt pneumatiky de Rooye a Biasiona, a tak šel do čela Stacey, následován Alešem a také Ardavičusem na Kamazu

V 5. etapě Rallye Dakar Aleš Loprais jen 14 sekund od etapového zlata!

V 5. etapě Rallye Dakar Aleš Loprais jen 14 sekund od etapového zlata!6.1.2012 - "Dnes to byla první skutečná dakarská etapa, i když krátká, ale se spoustou písku a relativně čistým výhledem bez extrémních prachových mračen, která nás pronásledovala minulé dny. V závěru se nám ještě podařilo zrychlit. V servisu etapy jsme museli změnit nastavení podvozku a vyplatilo se nám to, auto mělo lepší jízdní vlastnosti. Makáme dál," sdělil Aleš Loprais po etapě.

Vyhecovaný boj všech proti všem v první desítce kamionů. Loprais skvěle

Vyhecovaný boj všech proti všem v první desítce kamionů. Loprais skvěle5.1.2012 - Tak těsný, vyrovnaný a zajímavý souboj kamionů už dlouho nebyl, pokud vůbec někdy. I ve čtvrté etapě se pokračovalo doslova ve zběsilém tempu a ve velkém vedru. Etapa do Chilecita s 326 km dlouhým speciálem nenabídla duny ani písčité úseky, zato však spoustu průjezdů kaňony, závodníci šplhali do hor až do výšky 3500 metrů, spousta vyschlých i aktivních řečišť komplikovala jízdu.

Ve třetí etapě Aleš Loprais opět na dohled špičky a poskočil průběžně o příčku výše na páté místo

Ve třetí etapě Aleš Loprais opět na dohled špičky a poskočil průběžně o příčku výše na páté místo4.1.2012 - Aleš vystartoval do etapy jako pátý a toto umístění si i přes slabší začátek (osmý na CP1) udržoval. Celou etapu si však poměrně zkušeně ohlídal svou pozici a skončil pátý. Naplňují se tak taktické předpoklady pro úvod soutěže: jet bez výkyvů, nedělat chyby a neriskovat, ale přitom dokázat zůstat v úzkém kontaktu se špičkou. V cíli mu patřila čtvrtá příčka.

Aleš Loprais drží kontakt se špičkou.Ve druhé etapě dojel pátý

Aleš Loprais drží kontakt se špičkou.Ve druhé etapě dojel pátý3.1.2012 - "První skutečně dakarská etapa. Začátek byl dost úzký a mířilo se do hor, dost těžko se předjíždělo. Velmi se tam prášilo a vůbec nefoukal vítr, v tom vedru se prach držel nad pistou, což bylo nebezpečné. Včera bylo i navečer přes 40 stupňů a v etapě jsme raději odstavovali motor, aby se nezačal přehřívat. Moc jsme ale neztratili a jsem rád, že stále udržujeme kontakt se špičkou

Dakar 2012 : v první etapě Aleš Loprais nejel zcela naplno a sžíval se s novou posádkou

Dakar 2012 : v první etapě Aleš Loprais nejel zcela naplno a sžíval se s novou posádkou2.1.2012 - Po celou zkoušku Aleš nejel zcela naplno a využil speciálku k vzájemnému sladění s novou posádkou. Nic to nevadilo, v polovině zkoušky stejně Nikolajeva, který také nejel ještě naplno, dojel.

Flotila závodních vozidel Loprais Teamu se vydala do přístavu Le Havre a směr Dakar 2012

Flotila závodních vozidel Loprais Teamu se vydala do přístavu Le Havre a směr Dakar 201223.11.2011 - V táboře Loprais Teamu se za rok udály velké změny. Byla dokončena stavba dlouho očekávaného speciálu Tatra Jamal, který svou závodní pouť zahájil překvapivým, ale o to více povzbudivým vítězstvím na horké půdě Silk way Rally v Rusku, domovině týmu Kamaz, který tuto soutěž pořádá a považuje ji za svou. Přibyla druhá závodní posádka, a tak bude tým v závodě disponovat dvěma kvalitními stroji schopnými si navzájem pomoci

Videa a fotografie z testování obou Tater Loprais týmu před Dakarem 2012

Videa a fotografie z testování obou Tater Loprais týmu před Dakarem 201222.11.2011 - Pěkná videa ZDE

 další stránky 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26


MOTORA - autodíly za nejlepší cenu