Až Le Mans stvořilo šampiona. Titul obhájil Hahn.

Le Mans – Je dobojováno! Šachovnicový prapor zavlál závodním tahačům naposledy. Letošní titul mistra Evropy získal znovu německý pilot Jochen Hahn a zkompletoval zlatý hattrick. O staronovém šampionovi přitom rozhodl úplně poslední závod celé sezóny. Legendární okruh ve francouzském Le Mans připravil na závěr pořádné nervy a nejlépe je ustál právě Hahn.

Ještě po sobotní části měl navrch španělský pilot Antonio Albacete. Druhý Hahn ztrácel kvartet bodů. Albacetemu ale nevyšel nedělní super pole, který závodní trucky řadí na start hlavního závodu. Ve hře bylo cenných dvacet bodů pro vítěze a Albacete vyjížděl až ze sedmého místa, zatímco největší konkurent Hahn z druhého. Super pole navíc parádně zajely severočeské trucky týmu MKR Technology. Do poslední chvíle byly oba dokonce nejrychlejší, ale těsně před koncem limitu je skočil Kiss, Hahn a Vršecký. Všem třem se pak povedl start. Stupně vítězů si následně mezi sebe i rozdělili. Zvítězil Hahn před Kissem a Vršeckým. Dopředu se dokázal prodrat také Albacete, který se dostal až na konečnou čtvrtou příčku. Adam Lacko bodoval pátý a Markus Bösiger hned za ním. „Věděl jsem, že už si nemůžu ani polepšit ani pohoršit, tak jsem se už zbytečně nikam netlačil. Chtěl jsem především sebe a truck dovézt celý. V závodě to byla hrozná mela. Ten boj o poslední body byl strašně cítit,“ poznamenal Adam Lacko, který už věděl, že v celkovém hodnocení bude letos šestý.

Do závěrečného hendikepového závodu tentokrát už se šestibodovým náskokem vstupoval Hahn. Maďar Kiss předčasně zajistil Vršeckému opět celkové páté místo, už čtvrté v řadě. Sám Kiss mohl skončit nejhůře čtvrtý, ale stále existovala šance i na celkový bronz. Závěrečný závod sezóny proto přinesl pěkné nervy. Hendikepová jízda, ale nijak zvlášť dramatický průběh nepřinesla. Po kolizi s Albacetem předčasně skončil Kiss, čímž definitivně pohřbil šanci na bronz, pro který si v klidu na páté pozici dojel Oestreich. Pro suverénní vítězství si na závěr sezóny dojel sedmnáctiletý talentovaný mladík Benedek Major. Za ním se těsně držel pilot severočeské stáje MKR Technology Markus Bösiger. „Byl to tak zatraceně rychlý závod na konec, že než jsem se stihl rozkoukat, už mávala šachovnice. Skončit sezónu na bedně je parádní, atmosféra v týmu i na závodišti neměla chybu,“ dodal stříbrný pilot Markus Bösiger, kterému v celkovém ranku patřila sedmá příčka.

Bronz v závodě sice bral Albacete, ale Hahn dojel hned za ním, takže ihned slavil svůj třetí titul v řadě, který tentokrát získal s náskokem pěti bodů.

Přestože pódium severočeské stáji MKR Technology letos v individuální soutěži chybí, celkový bronz získala v soutěži týmů, tzv. „poháru konstruktérů“. „Na začátku sezóny jsme chtěli mnohem víc, ale brzy se ukázalo, že na MANy jen těžko dosáhneme. Všichni v týmu makali statečně a za to jsem strašně rád,“ uzavřel sezónu šéf stáje MKR Technology Mario Kress.

Výsledky – 3. závod: 1. Jochen Hahn (GER/MAN) Castrol Team Hahn Racing, 2. Norbert Kiss (HUN/MAN) Oxxo Truck Race Team, 3. David Vršecký (CZE/Freightliner) Buggyra, 4. Antonio Albacete (ESP/MAN) Equipo Cepsa, 5. Adam Lacko (CZE/Renault), 6. Markus Bösiger (SUI/Renault) oba MKR Technology, DNF Frankie Vojtíšek (CZE/MAN) Frankie Truck Racing Team.

4. závod – hendikep: 1. Benedek Major (HUN/MAN) Oxxo Truck Race Team, 2. Markus Bösiger (SUI/Renault) MKR Technology, 3. Antonio Albacete (ESP/MAN) Equipo Cepsa, 4. Jochen Hahn (GER/MAN) Castrol Team Hahn Racing, 5. Markus Oestreich (GER/MAN) Truck Sport Lutz Bernau, 6. Adam Lacko (CZE/Renault) MKR Technology, 7. David Vršecký (CZE/Freightliner) Buggyra, 13. Frankie Vojtíšek (CZE/MAN) Frankie Truck Racing Team.

ME celkově: 1. Jochen Hahn (GER/MAN) Castrol Team Hahn Racing 417 b., 2. Antonio Albacete (ESP/MAN) Equipo Cepsa 412, 3. Markus Oestreich (GER/MAN) Truck Sport Lutz Bernau 316, 4. Norbert Kiss (HUN/MAN) Oxxo Truck Race Team 301, 5. David Vršecký (CZE/Freightliner) Buggyra 294, 6. Adam Lacko (CZE/Renault) 227, 7. Markus Bösiger (SUI/Renault) oba MKR Technology 201, 12. Frankie Vojtíšek (CZE/MAN) Frankie Truck Racing Team 32.