Vyhledávání

Český tým Buggyra dál suverénně vládne týmům!

Český tým Buggyra dál suverénně vládne týmům!

Buggyra vládne týmům!

V představení týmu Buggyra International Racing System se proměnil dosavadní průběh nově zavedené soutěže – Evropského poháru týmů. Náskok dvojice Bösiger - Vršecký narostl po Nürburgringu na rekordních 154 bodů.

Buggyra jednoznačně těží z vyrovnaných výkonů obou jezdců, kteří okupují první a třetí příčku individuálního šampionátu. „David už říkal něco v tom smyslu, abych po Mostě nikam nespěchal, protože budeme slavit týmový titul,“ řekl na Nurburgringu Markus Bosiger. „Budu se muset podívat, jak si na tom stojíme. Vítězných oslav není nikdy dost.“
 

Roudnický tým si v Německu o dvacet bodů polepšil, a to i přes skutečnost, že Markus Bösiger v neděli vůbec poprvé v průběhu této sezóny nedojel po kolizi z úvodu závodu. Největším sběratelem týmových bodů se tak na Nürburgringu stal v osobním rekordu 52 bodů David Vršecký. „Už bylo na čase. Nechci, aby mi Markus někdy vyprávěl, že mi patří menší polovina poháru, protože na mě celou sezónu dřel,“ prohlásil Vršecký se smíchem po dojezdu do cíle.

Na druhém místě se drží s propastnou ztrátou před úvodem šampionátu vysoce favorizovaná dvojice Allgäuer – Körber (MAN), přičemž oba mistři Evropy bojují spíše sami se sebou, než se svými soupeři. I to však na udržení stříbrné pozice bohatě stačí, neboť lídr třetího Mercedesu Jochen Hahn si může o výkonech z předchozí sezóny nechat pouze zdát.
 
Smůla provází Renault! V důsledku nemoci chyběl na posledních třech závodech Vojtíšek, zatímco Martin zmizel neznámo kam. Nově složená dvojice Garrett – Altenstrasser však slibuje obrat k lepšímu.
 

Stav EP značek po Nürburgringu
Značka Jezdci Body
Buggyra Bösiger-Vršecký 489

MAN Allgäuer-Körber 335
Mercedes Hahn-Sanjuan 255
Renault Altenstrasser-Garret 169
 
Buggyra
 
 

Fotogalerie

Nogaro 2007 a úspěšná Buggyra

foto archiv týmu

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu