Trucker Adam Lacko bronzový mezi okruháři v anketě Zlatý volant

Lacko zabodoval v anketě Zlatý volant
20.1.2012

Náš pilot Adam Lacko převzal cenu v prestižní anketě Zlatý volant. V nejočekávanější kategorii okruhových jezdců mu za uplynulý rok porota udělila třetí místo, tedy stejné, jaké bral v uplynulém ročníku Mistrovství Evropy závodních tahačů. Anketu tradičně ovládl Tomáš Enge.

Tomáš tyhle ceny sbírá jako Karel Gott slavíky, jen on dostává volanty. Tentokrát jsem si spíš myslel, že vyhraje Josef Král. Já jsem ale spokojený, třetí místo je moc pěkné. Tahle anketa má velkou prestiž. Jak už jsem řekl – zpěváci mají Českého slavíka, pro motorsport je v Česku Zlatý volant, takže umístit se na předních příčkách je moc pěkná a příjemná záležitost,“ podotkl Adam Lacko, který, stejně jako jeho kolegové, cenu převzal při slavnostním vyhlášení na pražském Žofíně.

V kategorii se před našeho Lacka dostal tentokrát jen vítězný Enge a druhý Josef Král, jezdec formulového seriálu GP2. Pro Lacka to ale není první vyhlášení v této motoristické anketě. „Pódium jsem si tu užil už v roce 2004. Tehdy jsem za své třetí místo v celkovém pořadí evropského šampionátu v kategorii Race Truck přebíral dokonce dvě ceny. Stejně jako teď to byla třetí příčka mezi okruhovými jezdci a k ní přibyla cena Jiřího Sedláře pro jezdce sezóny do třiadvaceti let,“ sáhl do paměti Lacko.

Zlatý volant je anketa, kde se pomocí hlasování odborných novinářů vybírají neúspěšnější automobiloví závodníci uplynulé sezóny. Vyhlašuje se od roku 1976. Kategorie závodů na okruzích byla vyhlašována od prvního ročníku. Právě Tomáš Enge, který je stále jediným Čechem, jenž absolvoval závod ve formuli 1, na dlouho zůstane nepřekonatelnou legendou. V paláci Žofín mu totiž byl udělen už dvanáctý Zlatý volant. Během slavnostního večera byly předány i další ocenění včetně Zlatých řídítek motocyklovému jezdci Karlu Abrahámovi.

Výsledky – Zlatý volant 2011 - Závody na okruzích: 1. Tomáš Enge 237, 2. Josef Král 217, 3. Adam Lacko 142, 4. Tomáš Kostka 54, 5. Petr Fulín 49, 6. Jan Charouz 46.