31. Ecce Homo : Václav Janík na domácí trati pátý v nabité skupině E2.

Výborné jezdecké složení, skvěle připravená trať a velké množství fanoušků motoristického sportu, takový byl letošní, již 31. ročník legendárního automobilového závodu do vrchu – Ecce Homo Šternberk.

V tomto domácím podniku sbírají jezdci body jak do šampionátu Mistrovství Evropy, tak i do Mezinárodního Mistrovství České republiky. Nutrend racing team zde zastupoval Václav Janík (Lola B02/50) a Jaroslav Krajči (Lola B02/50) v nejrychlejší skupině formulových vozů E2.

Sobotní den patřil dvěma tréninkovým jízdám. Meteorologové po celý víkend slibovali proměnlivé počasí , které tak mohlo celým startovním polem pořádně zamíchat. V sobotu však jezdcům počasí přálo a závod probíhal na suchu. Václav Janík dokončil první tréninkovou jízdu na šestém místě absolutního pořadí a ve druhém tréninku obsadil celkovou devátou příčku. Jaroslav Krajči zajel v první jízdě čtvrtý nejrychlejší čas a pří druhém tréninku obsadil vynikající třetí místo.

V neděli, kdy byly pořádány dvě závodní jízdy, už počasí pořadně zamíchalo kartami. Téměř celé startovní pole odjelo svou první závodní jízdu na suchu. Před startem těch nejsilnějších formulových vozů se však rozpršelo, což značně ovlivnilo konečné umístění jezdců. Václav Janík dokončil svou první závodní jízdu na sedmém místě ve skupině E2. Ve druhé jízdě zabojoval a posunul se na konečné páté místo skupiny.

Jaroslav Krajči bohužel v prvním závodě zvolil pro svou Lolu špatné obutí, což při nečekaném dešti stačilo až na osmnácté místo skupiny. Při takto velkém odstupu za konkurencí ztratil jezdec do druhé závodní jízdy motivaci a ze závodu odstoupil.

Po nepřetržité sérii závodu teď čeká na Nutrend racing dvoutýdenní pauza. Dalším podnikem v pořadí je italský závod Trento-Bondone, který je nejdelší a zároveň nejobtížnější v celém evropském šampionátu.