Zámecký vrch pod taktovkou Nevěřila a Komárka

Náměšť nad Oslavou: Již po jednatřicáté se o prvním májovém víkendu rozezvučely motory závodních speciálů při Zámeckém vrchu Man Filter 2012, který přilákal po oba dny několikatisícové divácké návštěvy. Vedle tradičního mezinárodního závodu Liqui Moly Berg Cup 2012 byl do kalendáře zařazen i závod mezinárodního mistrovství ČR. Tímto se naskytla možnost konfrontace jezdců a vrchařských speciálů obou seriálů.
Nejrychlejšího času z obou závodů, 55,46 sekundy, dosáhl Dušan Nevěřil na Normě M20, který zajel v první nedělní jízdě. Celkově kraloval v obou závodech mezinárodního mistrovství ČR. V LMBC byl podle očekávání nejrychlejším jezdcem po oba dva dny, okříšský David Komárek, startující tatkéž se sportovní Normou M20F. Ten dosáhl svého nejrychlejšího času též v nedělní první jízdě, 55,98 sekundy. Oba dosažené časy znamenaly překročení průměrné rychlosti 130 km/hod.

V Liqui Moly Berg Cupu dominovali domácí jezdci
Stupně vítězů patřili v obou dnech pouze domácím jezdcům Liqui Moly Komvet Racingu. Za vítězným Komárekem, skončil druhý Marek Rybníček na Mitsubishi Eclipse EVO 650 a třetí byl Jakub Trnka na Normě M20F. Další jezdec týmu Jiří Špalek (Mitsubishi Lancer WRC 05) byl čtvrtý a pátý a Drahoslav Šubert (Mitsubishi Lancer EVO IX) pak pátý a šestý. Suverén třídy šestnástistovek, Vojtěch Staněk (Peugeot 106 Maxi) skončil absolutně na jedenáctém a dvanáctém místě. Své závodnické umění předvedli také jezdci třebíčského MH Racingu, Martin Hudec a Jaroslav Pešl, kteří startovali s rallyovým speciálem Mitsubishi Lancer EVO VIII. Hudec celkově skončil sedmý a osmý a o jednu příčku porazil týmového kolegu Pešla, který byl osmý a devátý.

I v mistrovském závodě bylo pořadí na stupních vítězů stejné
Za vítězným Nevěřil skončil dvakrát druhý Václav Janík (Lola B0250) a třetí místo obsadil Otakar Krámský na Reynardu K-12. Nejzajímavější souboje se odehrávaly ve skupně N, kterou opanovaly dva „rodinné klany“. Benešů, otec Oskar a dcera Dominika a Sajlerů, manželé Gabriela a Filip (známý kuchař z pořadu Kluci v akci) a otec Gabriely, Martin Jerman.

Co řekli k závodu?
David Komárek byl spokojený: „Auto jede dobře, problémy nemáme a doufám, že to vydrží na oba závody“. Po první sobotní závodní jízdě nebyl příliš spokojený Marek Rybníček: „Nějak mně zlobí brzdy, ale věřím, že se nám to podaří odstranit“. A jak se později ukázalo, podařilo se. Smutný byl v parkovišti závodních strojů Martin Zeman, jehož Mitsubishi bylo v průběhu závodu postaveno na podpěrách. „Odešla mně poloosa, čekáme na dovoz ze skladu a zítra znovu vyrazím na trať“ konstatoval Zeman. Nakonec se vůz podařilo opravit a i když bez nároku na body se svezl ještě ve druhé sobotní jízdě. V neděli nebyly problémy až do startu druhé jízdy, kdy po padesáti metrech opět vypověděla poloosa službu.