OffROAD Maraton 2011: Absolutní vítězství ze soboty v Bruntálu patří vozu ''do litru ''.

OM Bruntál: Absolutní vítězství ukořistil Autolive s vozem do litru

Bruntál 11. června 2011 – Čtvrtý závod dvanáctého ročníku seriálu OffROAD Maraton se jel
v sobotu 11. června v Bruntálu na severní Moravě. Absolutně nejlépe si mezi offroadovými
vozy vedl Autolive – Offroad team se speciálem do 1000 ccm
. Z absolutního vítězství se
radovali i motorkář Ondřej Liška z kategorie Mistr Moto E2 a čtyřkolkář Martin Miřejovský
jedoucí jako Mistr Quad SP, kteří si nejlépe poradili se zhruba šesti kilometrovou tratí.

V letošní sezoně OffROAD Maratonu jde o druhé celkové vítězství vozu do jednoho litru. V druhém
závodu letošní sezony v Sedlčanech se to povedlo Polaris teamu, který ale v Bruntálu nestartoval.
Posádka Autolive ve složení Josef Voříšek, Tomáš Voříšek, Jaroslav Zach, Josef Ferencz a Vlastimil
Hebr najela na bruntálské trati během šesti hodin celkem 43 kol, či-li cca 258 kilometrů. Jejich
speciál Can-am 998 přitom startoval vůbec poprvé na začátku letošní sezony. Dvakrát skončil třetí,
jednou druhý a nyní konečně dosáhl na zlato – a to nejen ve své kategorii, ale i v silné konkurenci
ostatních vozů. O kolo méně najel druhý KB Systém offroad team, a o další kolo třetí Bobr team.
Poprvé se letos nedařilo největším favoritům sezony Kubi Team Geneve, kteří museli skončil kvůli
poruše motoru hodinu a půl před koncem závodu, kdy měli na svém kontě 27 kol.

Kromě závodů automobilů své umění předvedlo i na 80 motorkářů a na 100 čtyřkolkářů. Protože již
od rána svítilo slunce, potýkali se po ranní rose hlavně s prachem. Jezdci na jednostopých strojích se
na start tříhodinového závodu postavili již v sedm hodin ráno. Tento čas byl neobvyklý i pro
absolutního vítěze Ondřeje Lišku (19 let) z Faryn Enduro Teamu, který přiznal, že není zvyklý brzo
vstávat. Přesto odstartoval s úsměvem. „Na začátku jsem trochu podcenil gumy, protože ráno bylo
ještě mokro a klouzalo mi to. Nějakou chvíli jsem se nedokázal zbavit dvou závodníků, vím, že
jedním z nich byl Honza Kakalejčík, ale pak trať oschla, já jsem získal trochu náskok a dojel první.

OffROAD Maraton jsem jel vůbec poprvé, byl jsem zvědavý, jaká bude trať - překvapila mě a zvládl
jsem ji, i když jsem měl jeden pád do pole. Rád bych poděkoval svému manažerovi Pavlu Fárkovi a
mechanikům, kteří se mnou jezdí závod od závodu,“ okomentoval bruntálské klání Ondra Liška. Dvě
minuty za ním projel cílem jeho týmový kolega a kamarád Roman Hájek (Mistr Moto E1) a třetí již
zmiňovaný Jan Kakalejčík z Enduro Team Orlová (Mistr Moto E2).

Oproti motorkářům, kde se pořadí jezdců na nejlepších pozicích mění, mají čtyřkolkáři své stálé
favority z kategorie Mistr Quad SP. Již potřetí v letošní sezoně projel cílem nejdříve Martin Miřejovský
(34) z MM Quad teamu. A kdyby nebylo prasklého kola ve Šternberku, mohl slavit počtvrté. „Je to
pravda, ale jsem tomu na druhou stranu rád, protože se říká, že první vyhrání z kapsy vyhání,“
reagoval Martin s úsměvem. „V Bruntálu jsem se ze začátku trochu honil s Pepou Brandem, chvilku
mi i ujel, protože jsem si spravoval urvanou trhačku, ale pak jsem ho dohnal, předjel a poté, co
odpadl, odkroužil jsem tři hodiny a v pohodě dojel do cíle. Velký podíl na tom měl i můj táta, který
skvěle ukazoval.“ Výsledek tomu nasvědčuje také: druhý Zdeněk Mucha z ASP Group racing team
dojel tři minuty po Miřejovském o vteřinu rychleji než třetí Květoslav Sochor z Galaxybike. Nejlepším
starším juniorem na čtyřkolce se stal Lukáš Mařík ze Speedy Company.

Své rozjezdy na jednodušší trati si užili i děti a mladší junioři. Mezi čtyřkolkáři se opět velmi dařilo
Filipu Kouteckému z Vype Emu race s.r.o., který byl zlatý v dětské kategorii a stříbrný mezi mladšími
juniory. Zde ho porazil jen Lukáš Lataník z 4kolkymorava. Motorky opět ovládl Moto Klub Bezinka
Kamýk. V dětech exceloval Šimon Kovalovský a v mladších juniorech Jirka Czeller.

Další závod Offroad Maratonu se jede 27. - 28. srpna v Ústí nad Labem.

Kontakty a informace
Ondřej Nachtigall, ředitel závodu, GSM: +420 602 362 007, Email: nachtigall@offroadmaraton.cz
Liběna Nová, PR specialista, GSM: +420 602 214 888, Email: nova@offroadmaraton.cz