Rallyecrosový vícemistr Evropy Václav Fejfar získal Zlatý volant!

Rallyecrosový  vícemistr Evropy Václav Fejfar získal Zlatý volant!

Václav Fejfar přivezl ze Žofína Zlatý volant!

Skvělého ocenění se za loňskou sezónu dostalo ve čtvrtek 19. ledna členovi Autoklubu Nová Paka Václavu Fejfarovi. Odbornými motoristickými novináři byl oceněn jako nejlepší český autokrosař a rallykrosař sezóny 2011 a po právu získal Zlatý volant. Jedinou trofej, která v jeho sbírce úspěchů, které představují dva tituly Mistra Evropy, čtyři tituly Mistra České republiky, Zlatá spona Autoklubu ČR, doposud chyběla.

Slavnostní vyhlašování, které uvede v hodinovém záznamu 31. ledna i Česká televize, se konalo ve slavnostně vyzdobené novorenesanční budově Žofínského paláce na Slovanském ostrově. Historická budova se stala v minulosti místem setkání Pražanů i významných osobností, konaly se zde důležitá společenská setkání, koncerty a plesy. V paláci, který se začal stavět v roce 1835, zanechali nesmazatelné stopy takoví velikáni jako Antonín Dvořák, Jan Neruda, P. I. Čajkovskij nebo Božena Němcová.

Václav Fejfar měl blízko ke Zlatým volantům již v letech 2000 a 2001, kdy získal v šestnáctistovkách evropské tituly, ale Bartoš a Hošek vybojovali tituly v silnějších buginách, a tak dostali přednost oni. Vloni měl skutečně z českých reprezentantů nejlepší výsledky, když obhájil titul vícemistra Evropy v kategorii divize Touring Autocross, vyhrál čtyři evropské a dva domácí závody.

Václav Fejfar, který byl ziskem trofeje evidentně zaskočen, poděkoval novinářům za významné ocenění a zdůraznil, že jeho výsledky jsou podpořeny výrazně týmovou prací. Lužanský závodník tak stanul po boku Tomáše Engeho, Lukáše Vojáčka, Jana Kopeckého a Karla Abrháma, který vyhráli další kategorie. Za Fejfarem skončili v kategorii Autokros – rallykros Petr Bartoš a Petr Turek. Významného ocenění se také dostalo dalšímu autokrosaři Jakubu Kubíčkovi, který vyhrál kategorii juniorský závodník roku.

Text a foto: Pavel Vydra