Vyhledávání

Dakar 2009: Mlha pozastavila Rallye Dakar a jeho nejnáročnější etapu. Hrozí i tornádo

Dakar 2009: Mlha pozastavila Rallye Dakar a jeho nejnáročnější etapu. Hrozí i  tornádo

Mlha pozastavila Rally Dakar

Start do údajně nejnáročnější etapy závodu byl odložen. Nad bivakem v Copiapu se snáší hustá mlha, ve které nemohou vzlétnout vrtulníky. Z toho důvodu byl start do desáté etapy závodu odložen. Pro motocykly o více jak dvě hodiny a pro automobily dokonce o celé tři hodiny. Motorkáři již čekali na startu do speciální zkoušky, když jim bylo oznámeno, že se start závodu odkládá.

Museli tak čekat v nehostinné poušti, množí spali schoulení u svých strojů aby využili každou chvilku k odpočinku. O něco lépe na tom byli posádky automobilů, které mohly chvíle čekání trávit v bivaku. Posádka startovní číslo 481 Jiří Janeček s Viktorem Chytkou odstartovali do desáté etapy závodu až v pravé poledne (4.00 v ČR).

Původní speciální zkouška byla zkrácena o cca 200 km, i tak bude měřit kolem 470 km. Nejhorší dunová pole jsou na konci trasy za kontrolním bodem CP7. Snad se posádkám podaří do těchto úseků přijet za denního světla, jinak budou v pasti. Dunová pole jsou po tmě jen velmi těžko průjezdná, jak už se o tom mnozí přesvědčili v předchozích etapách.

Vierka Kaštanová
Offroad Centrum team

a ještě :

13.45 hod našeho času
dnešní start je odložen minimálně o 1.5 hodiny .

Nad DAKAREM se stáhly mraky a pořadatelé mají obavu z možného tornáda . Nikdo nechce riskovat životy závodníků a proto je start závodu odložen.
Marek to komentuje: "už se na to moc těšíme, kulhavá líza a dojezd za tmy mezi dunama".

MS truckrallyeteam

 

Fotogalerie

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu