Vyhledávání

Loprais Loprais Tatra Team míří na podzimní Silk Way Rally v Rusku, Kazachstánu a Turkmenistánu

První informace o Silk Way Rally oznámeny

Na tiskové konferenci v Paříži byly oznámeny kontury Silk Way Rally, nejvýznamnějšího podniku cross country v mezidakarském období, který proběhne v září 2009 ve střední Asii i za účasti Loprais Tatra Teamu.

Pořadatelé si přizvali A.S.O., aby zaštítila štědře dotovaný podnik po sportovní a organizační stránce a zařadila jej tak do programu Dakar Series. Rallye odstartuje krátkým, asi desetikilometrovým prologem v Kazani, hlavním městě Tatarstánu, 5. září. Cíl uvidí nejlepší ze závodníků 13. září v turkmenské metropoli Ašchabadu. Zajímavě je rozvrstvena trasa rallye co do typů povrchů. Úvodní část soutěže v Tatarstánu bude relativně rovinatá, hnaná po rychlých pistách. Střední, kazašská část může být zvlněná se spoustou kamenitých pasážích, podle pořadatelů připomínajících marocké hory. Lahůdkou by měly být závěrečné dvě etapy v dunách pouště Karakum, jež zaujímá 80% území Turkmenistánu. Právě duny by měly rozhodnout o vítězech a poražených.

Je zajímavé, že řada etapových měst už velkou dálkovou rallye po stopách Marca Pola na Hedvábné stezce hostila, některé už při první obnovené Rallye Paříž – Peking v roce 1992, třeba Bejneu, Novyj Uzeň nebo Darvařa. Turkmenbaši zase bylo etapovým městem následovníka Metgeovy soutěže už pod názvem Master Rallye.


Loprais Loprais Tatra Team míří na podzimní Silk Way Rally

Loprais Tatra Team se zúčastní dalšího podniku tzv. Dakar Series, jímž bude podzimní Silk Way Rally na území Ruska, Kazachstánu a Turkmenistánu. Soutěž, konaná ve dnech 5.-13.9.2009, bude nejvýznamnějším světovým podnikem svého druhu mezi oběma ročníky legendárního Dakaru.

Tým na soutěž vyrazí s jedním závodním a pravděpodobně jedním doprovodným vozidlem. Soutěž je již zapsána do kalendáře FIA a právě zařazení do Dakar Series a s ním spojená mediální aktivita z ní dělají atraktivní podnik pro řadu světových týmů obou dvoustopých kategorií. „Již nyní je potvrzeno vysílání denních půlhodinových summary na televizní stanici Eurosport a právě přítomnost televize jako média je pro nás velmi zajímavá, navíc při nepřítomnosti kategorie motocyklů by kamiony měly dostat dosud nevídaný prostor v oficiálním zpravodajství,“ říká pilot Loprais Tatra Teamu Aleš Loprais.

Lákavé podmínky však pro pozvání špičkových účastníků nastavují i sami pořadatelé v čele s ředitelem týmu Kamaz Semjonem Jakubovem. „Dostali jsme nabídku na přepravu stroje do Petrohradu zdarma stejně jako na pokrytí cesty palivem z Petrohradu do dějiště startu Kazaně po ose,“ dodává Aleš,“navíc nám byla nabídnuta možnost přepravy techniky zpět do vlasti obřím antonovem prakticky dva dny po skončení soutěže. To výrazně zkrátí čekání na možnost případné repase stroje před jihoamerickým Dakarem 2010, na nějž tým vyrazí už koncem listopadu.“


Loprais Tatra Team
PR

 

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu