Vyhledávání

Mise Pepy Kaliny u Loprais týmu skončila diskvalifikací kamionu Tatra po neprojetí celé trasy.

Mise Pepy Kaliny u Loprais týmu skončila diskvalifikací kamionu Tatra po neprojetí celé trasy.

Mise Pepy Kaliny skončila diskvalifikací kamionu Tatra

Jediný rovnocenný soupeř kamionů týmu Kamaz-Mastěr v dosavadním průběhu Rallye Dakar už nebude v soutěži pokračovat. Tatra Aleše Lopraise, jehož v rámci dojednaného hostování navigoval člen stáje KM Racing Josef Kalina, se s cestami po jihoamerických pustinách předčasně loučí.

V úterní 9. etapě začal v atacamských dunách motor ztrácet výkon a posádka musela dvakrát opravovat porouchané turbo. Do cíle přijela s téměř tříhodinovou ztrátou a klesla na čtvrté místo. To by ještě nebylo tak zlé. Jenže při návratu minula povinné kontrolní body, čímž nesplnila podmínky soutěže a byla z ní vyloučena.

„Po dojezdu jsme chtěli s pořadateli o waypointech a další účasti v závodě ještě diskutovat, ale i přes podporu od většiny týmů jsme neměli šanci,“ vzkázal z bivaku v chilském Copiapó Kalina, který tak svou jubilejní dvacátou Rallye Dakar nedokončil, přičemž loni dojel v liazu s Martinem Macíkem čtvrtý.

Loprais sice letos vyhrál dvě etapy, ale již třetí jihoamerický Dakar pro něj skončil tím, že nebude uvedený ve výsledkové listině. Ani jednou se mu totiž v rámci soutěže nepodařilo dostat do cílového Buenos Aires. Protože je tatra pojízdná, měla by posádka dojet do argentinské metropole po silnicích a domů odletět až po skončení vytrvalostní rallye.

Už před Lopraisem z ní z různých důvodů odstoupily kamiony Tatra Marka Spáčila a Martina Kolomého a MAN Roberta Randýska. Posledním českým zástupcem v nejnáročnějším motoristickém maratonu tak zůstává vůz Liaz týmu KM Racing. Posádka Vlastimil Vildman, Ladislav Fajtl, Jan Bervic díky Lopraisově diskvalifikaci postoupila před dnešní 10. etapou na čtrnácté místo. 

http://www.kmracing.cz

http://www.loprais.cz

 

Fotogalerie

Loprais Tatra tým na Dakaru 2011, foto týmu

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu