Vyhledávání

Silk Way 2011: Kolega Petr Podroužek nahlédl k legendárnímu Peterhanselovi ( i FOTO).

Silk Way 2011: Kolega Petr Podroužek nahlédl k legendárnímu Peterhanselovi ( i FOTO).

Nakoukli jsme jsme k Peterhanselovi

Francouzský automobilový závodník Stéphane Peterhansel (46), který nechybí ani na letošní ruské SILK WAY, dokázal devětkrát zvítězit na Dakaru (z toho šestkrát na motocyklu a třikrát v automobilu). Svojí sportovní kariéru začal na skateboardu, ve 14 letech se stal mistrem Francie. Později přesedlal na Enduro, dvakrát byl mistrem Evropy a jednou zvítězil na Šestidenní.

Rallye Dakar se účastnil poprvé v roce 1988 a to v kategorii motocyklů. V roce 1991 poprvé zvítězil. V kategorii motocyklů zvítězil ještě v letech 1992, 1993, 1995, 1997, 1998. Od roku 1999 jezdí automobily, ve kterých zvítězil v letech 2004, 2005 a 2007. I přes frustraci z letošního roku nepřestává Peterhansel věřit, že v roce 2012 bude opět bojovat s VW o vítězství: "Budeme zde opět příští rok. Musíme se zamyslet nad naší strategií a najít cestu, jak ještě zlepšit vůz. Už máme pár nápadů."

Na trase mezi Moskvou a Soči zasedl za volant Mini, a přestože to po druhé etapě s ním vypadalo všelijak, jenom ne na celkové vítězství, den ode dne stoupá rychle opět vzhůru. Po čtvrté etapě už je druhý, i když na vedoucího Poláka Holowczyce (BMW) ztrácí už přes dvě hodiny. I proto jsme se u něj zastavili a snažili se aspoň trochu zachytit atmosféru v jeho týmu.


Petr Podroužek, foto: autor

 

 

 

oficiální stránky akce:
http://www.silkwayrally.com/  


vysledky
http://www.silkwayrally.com/silk-way-rally/2011/ru/stage-3/rankings/overall-cars.html   

 

Fotogalerie

Silk Way 2011 a návštěva u Steph. Peterhansela (Mini)

foto PetrPodroužek

Další fotografie 1 2 3

Vaše komentáře

Bookmark and Share

MOTORA - autodíly za nejlepší cenu